سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

صادرات ۱۵ میلیون و ۱۸۱ هزار تن کالا از گمرکات استان - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات ۱۵ میلیون و ۱۸۱ هزار تن کالا از گمرکات استان

معاون ترانزیت و صادرات گمرکات استان بوشهر گفت: گمرک بوشهر نقش مهمی در مبادلات امور بازرگانی دارد به‌گونه‌ای که ۹۰ درصد فعالیت گمرک بوشهر تجاری است.

صادرات ۱۵ میلیون و ۱۸۱ هزار تن کالا از گمرکات استان

 

بهروز قره‌بیگی در آئین تکریم و معارفه معاونان جدید گمرکات استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای 14 اداره گمرکی است اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن قابلیت‌های مهم در زمینه زیرساخت‌های تجاری به عنوان یکی از دروازه‌های مهم تجارت دریایی کشور محسوب می‌شود.
وی با اشاره به صادرات 15 میلیون و 181 هزار تن کالا از گمرکات استان بوشهر گفت: این میزان صادرات که 142 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد این استان را از نظر صادرات در رتبه نخست کشور قرار داد.
معاون ترانزیت و صادرات گمرکات استان بوشهر با بیان اینکه گمرک بوشهر به سبب داشتن ظرفیت بالای تجاری و نرم‌افزاری جز دانشگاه گمرک است افزود: گمرکات استان بوشهر به لحاظ تنوع تشریفات و رویه‌های گمرکی یکی از گمرکات مهم در سطح کشور است که می‌توان گفت گمرک بوشهر جز دانشگاه گمرک است.
قره‌بیگی همچنین با اشاره اینکه 90 درصد عملیات در گمرک بوشهر تجاری است بیان کرد: تنوع زیاد کالا در این گمرک نیاز به تسلط بیشتر کارکنان به مسائل فنی را می‌طلبد.
مدیرکل گمرکات استان بوشهر نیز با بیان اینکه موفقیت در گمرکات بوشهر حاصل تلاش شبانه‌روری کارکنان است خاطر نشان کرد: تمام اقداماتی که در گمرک بوشهر با موفقیت انجام می‌شود حاصل همکاری و تلاش تمام همکاران بوده و عملکرد خوب کارکنان در رده‌های پایین سبب عملکرد مثبت مسئولان و در مجموع پیشرفت سازمان می‌شود.
بهنام نوروزی ضمن تبریک انتصاب معاونان جدید اداره‌کل گمرکات استان بوشهز افزود: معاونان منصوب شده با عملکرد بسیار خوب و دانش فنی بالا سبب بهبود روند کار و خدمات رسانی مطلوبتر به مردم عزیز می‌شود.
وی در این آیین فقیه نصیری، سلمان عبداللهی، بهروز‌ قره‌بیگی و محمد آگاهی را به ترتیب به عنوان معاونان اداری مالی، امور مسافری، صادرات و بخش ترانزیت، و امور گمرکی بخش واردات گمرکات استان بوشهر معرفی کرد.