جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر ۵۹ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر ۵۹ درصد افزایش یافت

صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر ۵۹ درصد افزایش یافت

صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر ۵۹ درصد افزایش یافت

 

مدیرکل گمرک استان بوشهر گفت: ۳.۴ میلیون تن کالا در یک‌ماه گذشته از گمرکات استان بوشهر صادر شد که ۵۹ درصد نسبت به ماه قبل آن افزایش دارد.

بهنام نوروزی با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت بالایی در حوزه تجارت دریایی است اظهار داشت: استان بوشهر در زمینه صادرات و واردات دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است و به عنوان یکی از دروازه‌های مهم تجارت دریایی کشور محسوب می‌شود.

وی تسهیل در امور گمرکی را به عنوان یکی از برنامه‌های مهم امسال دانست و گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی امسال تسهیلات مهمی در امور گمرکی برای بازرگانان و تجار فراهم می‌شود تا  زمینه تسریع در بارگیری و تخلیه  کالا در گمرکات استان بوشهر فراهم شود.

مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به افزایش صادرات کالا در یک‌ماه گذشته از گمرکات استان بوشهر بیان کرد در فروردین امسال صادرات کالا نسبت به ماه قبل آن 59 درصد افزایش یافت.

نوروزی با بیان اینکه این میزان صادرات به  انضمام میعانات گازی است افزود: در ماه گذشته 3.4 میلیون تن کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شد که این استان را از نظر صادرات در رتبه نخست کشور قرار داد.

وی میزان ارزش کالاهای صادر شده از گمرکات استان بوشهر نسبت به ماه قبل آن  با 11 درصد رشد دانست و گفت: گمرک منطقه ویژه پارس جنوبی بیشترین صادرات در بین گمرکات استان بوشهر داشته که مهم‌ترین محصولات صادر شده میعانات گازی، روغن پایه تصفیه اول، الکیل بنزن، نرمال پارافین، سنگ خورد شده، سنگ گچ، و انواع آبزیان است.

مدیرکل گمرکات استان بوشهر امارات متحده عربی، هند، کویت، عراق، قطر، ویتنام، تایوان وبرخی از کشورهای اروپایی را به عنوان بازارهای هدف کالاهای صادراتی استان بوشهر دانست.

نوروزی از فعالیت 14 گمرک در سطح استان بوشهر خبرداد و گفت: از میان 14 گمرک استان بوشهر گمرک‌های خارگ، گناوه، دیر، منطقه پارس جنوبی، کنگان، ریگ، بوالخیر، دیلم و بوشهر در فروردین ماه امسال فعالیت صادراتی داشته‌اند.

وی به واردات کالا از گمرکات استان بوشهر پرداخت و افزود: 60 هزار تن کالا به ارزش حدود 89 میلیون دلار در فروردین امسال از گمرکات استان بوشهر به کشور وارد شده است.

مدیرکل گمرکات استان بوشهر از افزایش درآمد گمرکات استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: 682 میلیارد و 161 میلیون ریال از درآمدهای گمرک استان بوشهر در ماه گذشته وصول شده که نسبت به ماه قبل آن 25 درصد افزایش دارد.