جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

صادرات کالای نفتی در بندر بوشهر ۱۰۸ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات کالای نفتی در بندر بوشهر ۱۰۸ درصد افزایش یافت

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه برجام تاثیر مهمی در افزایش صادرات استان بوشهر داشته است گفت: در یک‌سال گذشته صادرات غیر نفتی در بندر بوشهر نسبت به سال ماقبل آن ۱۰۸ درصد افزایش یافته است.

صادرات کالای نفتی در بندر بوشهر ۱۰۸ درصد افزایش یافت

 

محمدمهدی بنچاری  در بازدید از دومین نمایشگاه تخصصی  توانمندیهای دریایی،بندری و صنایع وابسته در بوشهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح‌های توسعه‌‌ای بندری در بوشهر روند مطلوبی دارد اظهار داشت: بندر بوشهر با روند توسعه‌ای که در پیش گرفته طرح‌های مهمی در حال اجرا دارد.
وی با بیان اینکه استان بوشهر جایگاه مهمی در حوزه دریایی اعم از تجارت، گردشگری و شیلات دارد افزود: امسال برای  دومین سال پیاپی  شاهد افتتاح نمایشگاه تخصصی  توانمندیهای دریایی،بندری و صنایع وابسته  در بوشهر هستیم که نقش مهمی در نشان دادن توانمندی و ظرفیت این استان دارد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از افزایش صادرات غیر نفتی در بوشهر خبرداد و افزود:برجام تاثیر مهمی در افزایش صادرات استان بوشهر داشته بگونه‌ای که در یک‌سال گذشته صادرات غیر نفتی در بندر بوشهر نسبت به سال ماقبل آن 108 درصد افزایش یافته است.
بنچاری بیان کرد: در این مدت صادرات در بندر عسلویه 85 درصد و در خارگ 150 درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به توسعه طرح بندری جزیره نگین خاطر نشان کرد:  برای توسعه زیرساخت‌های بندری بوشهر بیش از 9 هزار میلیارد ریال در جزیره نگین بوشهر با مشارکت بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده که طبق برنامه زمان‌بندی به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از راه‌اندازی فاز نخست اسکله کانتینری تا پایان امسال خبرداد و گفت: تلاش می‌شود فاز نخست  اسکله کانتینری نگین امسال به بهره‌برداری برسد.