جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرک پارس جنوبی ۲۸ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرک پارس جنوبی ۲۸ درصد افزایش یافت

صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرک پارس جنوبی ۲۸ درصد افزایش یافت

صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرک پارس جنوبی ۲۸ درصد افزایش یافت

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: به ارزش ۷.۳ میلیارد دلار کالاهای غیرنفتی سال قبل از گمرک پارس جنوبی صادر شد که نسبت به سال ماقبل آن رشد ۲۸ درصدی دارد.

 مهدی یوسفی بیان اینکه منطقه پارس جنوبی دارای بزرگترین اسکله برای تخلیه و بارگیری کالا  است اظهار داشت: منطقه پارس جنوبی دارای بیش از 27 پست اسکله است که که می‌تواند همزمان کشتی‌هایی با تناژ بالا را در اسکله پهلوگیری و تخلیه و بارگیری کالا کند.

وی با بیان اینکه گمرک پارس جنوبی در صادرات غیر نفتی مقام نخست در کشور دارد تصریح کرد: مجتمع بندری پارس به عنوان شاهراه اقتصادی و صادرات همواره نقش اثرگذاری در توسعه اقتصادی، صنعتی و انرژی این منطقه ایفا کرده است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به افزایش 28 درصدی صادرات از گمرک پارس جنوبی خاطرنشان کرد: سال قبل 13.2میلیون تن کالا به ارزش 7.3 میلیارد دلار به خارج از کشور صادر شد که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال ما قبل آن 28 درصد افزایش یافته است.

یوسفی از افزایش 24 درصدی محصولات  صادر شده پارس جنوبی خبرداد و بیان کرد: به ارزش 617 میلیون دلار محصولات پارس جنوبی سال قبل صادرات شده که ارزش این محصولات نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن 24 درصد افزایش دارد.

وی با بیان اینکه محصولات پارس جنوبی به 29 کشور صادر می‌شود افزود: محصولاتی همچون پلی اتیلن سبک و سنگین، دی اتیلن گلایکول، مونو و تری اتیلن گلایکول، کود اوره، بوتان، پروپان، میعانات گازی، پارازایلین، سیمان و متانول از گمرک پارس جنوبی به 29 کشور صادر شده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان اینکه نیمه دوم سال قبل صادرات محصولات پارس جنوبی افزایش یافت افزود:  در نیمه دوم سال قبل 6.3 میلیون تن کالا به ارزش 3.2 میلیارد دلار صادر شد که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن از لحاظ وزنی 10 درصد افزایش داشت.