جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

صادرات از گمرک منطقه پارس جنوبی ۲۲ درصد افزایش یافت - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

صادرات از گمرک منطقه پارس جنوبی ۲۲ درصد افزایش یافت

صادرات از گمرک منطقه پارس جنوبی ۲۲ درصد افزایش یافت


صادرات از گمرک منطقه پارس جنوبی ۲۲ درصد افزایش یافت

احمد پورحیدر صبح امروز در جمع خبرنگاران در عسلویه توسعه صادرات  کالا و محصولات صنایع پارس جنوبی  را  مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: یکی از اولویت‌های منطقه ویژه پارس جنوبی صادرات کالا و محصولات صنایع مستقر در این منطقه است که در این راستا برای تسریع این مهم برنامه‌ها و تسهیلات مورد نیاز ارائه می‌شود.

وی از صادرات  9.9 میلیون تن کالا از منطقه ویژه پارس جنوبی خبرداد و خاطر نشان کرد: در 4 ماه نخست امسال  9.9 میلیون تن کالا و محصولات تولیدی منطقه پارس جنوبی به ارزش 5 میلیارد دلار به کشورهای مختلف صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی 22 درصد افزایش دارد.

مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی با اشاره به صادرات میعانات گازی به عنوان  بیشترین محصول صادراتی منطقه پارس جنوبی تصریح کرد: از مجموع کالاهای صادراتی از پارس جنوبی، میعانات گازی بابیش از دو میلیون و 926 هزار تن وزن بیشترین کالای صادراتی به خود اختصاص داده که صادرات آن در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از 14 درصد از نظر ارزش افزایش یافته است.

پورحیدر به واردات از گمرک پارس جنوبی پرداخت و افزود: در 4 ماه نخست امسال بیش از 86 هزار تن کالا به ارزش بیش از 576 میلیون دلار شامل تجهیزات پالایشگاهی  و مواد شیمیایی از طریق گمرک پارس جنوبی وارد کشور شده است.

وی اقلام کالاهای صادراتی را میعانات گازی، متانول، پروپان، پلی اتیلن، گوگرد، آمونیاک، سیمان و نفت خام دانست و افزود: این محصولات  به کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی، هند، اندونزی، ترکیه، مصر، امارات متحده عربی و کویت  صادر شده است.