سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

صادرات آبزیان در استان بوشهر ۵۱ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات آبزیان در استان بوشهر ۵۱ درصد افزایش یافت

استاندار بوشهر گفت: تولید و فرآوری آبزیان در استان بوشهر یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های این استان است به‌گونه‌ای که در نیمه نخست امسال صادرات آبزیان در استان بوشهر ۵۱ درصد افزایش یافت.

صادرات آبزیان در استان بوشهر ۵۱ درصد افزایش یافت

 مصطفی سالاری در بررسی روند اجرای طرح‌های صنایع فرآوری آبزیان در بوشهر با اشاره به اینکه پرورش میگو یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های شیلاتی استان بوشهر است، اظهار داشت: بر اساس آمارهای موجود بیش از 60 درصد میگوی پرورشی  کشور از استان بوشهر تامین می‌شود که نقش این استان در تولید و فرآوری میگو نشان می‌دهد.

استاندار بوشهر از افزایش صادرات محصولات شیلاتی در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: در نیمه نخست امسال صادرات آبزیان از استان بوشهر 51 درصد و از لحاظ ارزشی 9 درصد  افزایش یافته که نشان از رشد مطلوب و عملکرد خوب تولید کنندگان صنعت آبزی‌پروری است.
سالاری با اشاره به افزایش دوبرابری صادرات آبزیان در استان بوشهر نسبت به سرانه رشد کشور  بیان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده و بهره‌برداری از طرح‌های شیلاتی به ویژه پرورش ماهی در قفس و تکمیل زنجیره پرورش میگو صادرات محصولات دریایی در استان بوشهر افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به توسعه فضای کسب و کار در حوزه شیلات و محصولات دریایی در استان بوشهر تاکید کرد: با برطرف شدن مشکلات بخش تولید، عمل‌آوری و صاردات آبزیان در استان فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار در این بخش بهبود یابد.