سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲ مهر ۱۴۰۰

شورای آموزش عالی استان بوشهر تشکیل می‌شود - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

شورای آموزش عالی استان بوشهر تشکیل می‌شود

شورای آموزش عالی استان بوشهر تشکیل می‌شود


شورای آموزش عالی استان بوشهر تشکیل می‌شود

شورای آموزش عالی استان بوشهر تشکیل می‌شود

 مصطفی سالاری در نشست شورای  برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با تاکید بر بهره جستن از ظرفیت دانشگاه‌ها در امور پژوهشی و مطالعاتی اظهار داشت: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با داشتن ابزارهای لازم ظرفیت خوبی برای اجرای پروژه‌های مختلف هستند که لازم است مسئولان از این قابلیت بهره‌برداری کنند.

وی با تاکید بر تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت افزود: با توجه به توانمندی علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها، تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه باید در دستور کار قرار بگیرد.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه پارک‌های علم و فناوری از توانمندی بالایی برخوردار هستند تاکید کرد: توجه به توسعه زیرساخت‌های این پارک‌ها و افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان با استفاده از فارغ‌التحصیلان و دانشجویان مستعد در این پارک‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

سالاری با اشاره به حمایت از شرکت‌های دانش بنیان گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه‌های مختلف مورد حمایت قرار می‌گیرند که لازم است با اطلاع رسانی زمینه  ترغیب افراد مستعد به این شرکت‌ها فراهم شود.

این مسئول با تاکید بر تشکیل شورای آموزش عالی استان بوشهر بیان کرد:در راستای بررسی و حل مشکلات دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، تشکیل شورای آموزش عالی استان بوشهر ضروری است که نخستین نشست آن هفته آینده تشکیل می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به نقش مهم مراکز آموزش عالی در توسعه و پیشرفت افزود: نیروی انسانی توانمند، متخصص و دانش بنیان بهترین عامل پیشرفت و توسعه در هر جامعه‌ای است که زیرساخت این مهم در آموزش و پرورش و آموزش عالی فراهم می‌شود.