جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

شهید گمنام دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آرام گرفت - نمایش محتوای خبر

 

 

شهید گمنام دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آرام گرفت

در سالروز ارتحال جانسوز پیامبرگرامی اسلام(ص) و همزمان با سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) پیکر مطهر شهید گمنام در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تشییع و در این مکان علمی فرهنگی آرام گرفت

شهید گمنام دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آرام گرفت

سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بعدازظهر روز گذشته شاهد دانشجویان و اقشار مختلف مردم شهید پروری بود که با شعارهای این گل پر پر از کجا آمده از سفر کربوبلا آمده و حسین حسین شعار ما است شهادت افتخار ماست شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس را  تشییع می‌کردند.

در مراسم تشییع شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس در سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر که امام جمعه بوشهر، استادان، دانشجویان، مسئولان و سایر قشرهای مردم بوشهر حضور داشتند  پس از اقامه نماز توسط آیت‌الله صفایی بوشهری امام جمعه ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی این شهر با تسلیت سالروز شهادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و سبط بزرگوارش با بیان اینکه حضور شهید در دانشگاه فضای این مکان علمی فرهنگی را منور و تحول مهمی در محیط دانشگاهی ایجاد می‌کند اظهار داشت: شهیدان والامقام به دانشجویان درس فداکاری، ایثار و شهادت طلبی می‌دهند.

همه ما مدیون شهدای والامقام هستیم

علیرضا رئیسی با بیان اینکه همه ما مدیون شهدای والامقام هستیم، تصریح کرد: حضور شهدا در این فضا همه ما را آگاه می‌کند که در حفظ خون‌ پاکشان کوشا باشیم و رسالتی که بر دوش همگان است محقق کنیم.

معاون سپاه استان بوشهر نیز با تسلیت ایام دهه آخر ماه صفر و با اشاره به نقش شهدای والامقام در اقتدار و عزت نظام اسلامی ایران اظهار داشت: حماسه آفرینی شهدا در 8 سال دفاع مقدس سبب شد که امروز ایران اسلامی به عنوان امن‌ترین و با اقتدارترین کشور در منطقه معرفی شود.

رشادت‌های شهدا فراموش نشدنی است

سرهنگ سهراب انبارکی با بیان اینکه همه ما مدیون شهدای والامقام هستیم خاطر نشان کرد: شهدای والامقام انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس جان خودرا در دفاع از ارزش های اسلامی و بقای انقلاب و نظام در طبق اخلاص قرار دادند.

وی با بیان اینکه رشادت‌های شهدا فراموش نشدنی است بیان کرد: مقبره شهدای گمنام در فضای فرهنگی، علمی و دانشجویی این پیام را به دانشجویان گوشزد می‌کند که باید پاسدار خون گرانقدر و ارزشمند شهدا باشیم و  دفاع از ارزش‌های والای  انقلاب اسلامی از هیچ کوششی فروگذاری نکنیم.

 شهید 16 ساله  گمنام که در سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تشییع و دفن شد در عملیات کربلای 4 در منطقه ام‌رصاص به فیض شهادت نائل‌آمده است.

در مراسم تشییع شهید گمنام در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر که همراه با مداحی و عزاداری بود مراسم زیارت عاشورا برگزار شد.

مراسم شب شام غریبان و وداع با این شهید گمنام شب گذشته بعد از نماز مغرب و عشا با حضور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.