حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۷

شهید مدرس الگوی قانون‌گرایی و استبدادستیزی مسئولان باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

شهید مدرس الگوی قانون‌گرایی و استبدادستیزی مسئولان باشد

شهید مدرس الگوی قانون‌گرایی و استبدادستیزی مسئولان باشد

شهید مدرس الگوی قانون‌گرایی و استبدادستیزی مسئولان باشد

امام جمعه برازجان در خطبه‌های نماز جمعه این شهر  با تبریک هفته وحدت و میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام تمام تلاش خود را برای اتحاد مسلمانان بکار گرفت و حضرت امام جعفر صادق(ع) بزرگترین منادی وحدت پس از پیامبر بزرگ اسلام(ص) بودند.

حجت‌الاسلام حسن مصلح با گرامیداشت سالروز شهادت آیت‌الله مدرس ویژگی‌های این نماینده شجاع را برشمرد و افزود: آیت‌الله مدرس تا آخرین نفس و تا مرز شهادت در مقابل استبداد و استعمار تن به ذلت نداد.

خطیب نماز جمعه برازجان، با تاکید بر اسوه پذیری و الگوگیری از شهید مدرس بیان کرد: شهید آیت‌الله مدرس، نماینده شجاع، قانون‌گرا و استبدادستیز بود که باید به عنوان الگو و اسوه مورد توجه نمایندگان و علما قرار بگیرد.

وی، با گرامیداشت روز قانون جمهوری اسلامی ایران گفت: قانون اساسی میثاق ملی ما است که برای تحقق آن فداکاری‌ها و شهدای گرانقدری تقدیم شده است.

مصلح، با بیان اینکه ال سعود و ال خلیفه  با تشویق و با حمایت آمریکا دستشان به خون هزاران مسلمان آغشته است خاطر نشان کرد: وضعیت جسمانی آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین نگران کننده است که باید سازمان‌های بین‌المللی به این مهم توجه کنند.

امام جمعه برازجان با تاکید بر نقش مهم پرداخت زکات در حل مشکلات جامعه افزود: احیا فرهنگ پرداخت زکات نقش مهمی در حل بسیاری از مشکلات  اقتصادی ، معیشتی موثر است و جایگاه مهمی در فقرزدایی دارد.

سردار سلیمانی نه تنها  افتخارجهان اسلام بلکه افتخار همه آزادمردان جهان است

امام جمعه عسلویه در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تبریک  هفته وحدت و پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) و  با تاکید بر لزوم تقویت وحدت  در جوامع اسلامی اظهار داشت: دشمن از هر ابزاری برای ایجاد تفرقه در بین جهان اسلام استفاده می‌کند و تنها شکست دشمن اتحاد و انسجام مسلمانان است.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد با اشاره به اینکه دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه و اختلاف سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اندگفت: دشمنان برای اختلاف و برخورد مسلمانان با  یکدیگر سرمایه‌گذاری فراوانی کرده‌اند تا مسلمانان را به جان هم بیندازند و فتنه انگیزی کنند.

وی، راه‌انداختن جنگ‌های مذهبی را یکی از روش‌های دشمنان اسلام دانست و خاطر نشان کرد:  با  راه‌اندازی جنگ مذهبی در کشورهای عربی و اسلامی مانند مصر، سوریه، عراق و بحرین  چه خونریزی‌ها میان مسلمانان شد.

امام جمعه عسلویه  با تاکید بر هوشیاری مسلمانان برای خنثی سازی توطئه‌ها افزود: هر مسلمان هوشیار و بیدار و انقلابی باید مواظب دسیسه‌ها و نقشه‌های دشمن باشد به‌ویژه در مناطقی که شیعه و سنی در کنار هم زندگی می‌کنند باید وحدت تقویت شود.

هاشمی‌نژاد با بیان اینکه  قرآن کریم، پیامبر اسلام(ص) و  ائمه اطهار(ع) حبل و ریسمان وحدت هستند و باید گرد این ریسمان بگردیم تصریح کرد: بهانه دست دشمن نباید بدهیم با وحدت به صورت شعاری برخورد نکنیم و در عمل منادی وحدت باشیم .

وی با قدردانی از تلاش‌های انجام شده در رسیدگی به زلزله‌زدگان کرمانشاه گفت: پس از زلزله کرمانشاه ارتش و سپاه و مردم خوب وارد میدان شدند که تحسین بر انگیز بود.

امام جمعه عسلویه با بیان اینکه سپاه و ارتش در کنار مردم بودند و مردم نیز پاسخ محبت آنان را دادند تاکید کرد: برای آن فرد دولتی هم متاسفم که می‌گوید ما قیم مردم نیستیم که برایشان خانه بسازیم این حرف خجالت‌آور است.

هاشمی‌نژاد با گرامیداشت سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس بیان کرد: شهید مدرس سال‌ها نماینده مجلس بود و در این مدت هیچگاه در برابر کفر و ظلم تسلیم نشد و از حقوق ملت ایران به خوبی دفاع کرد.

وی با تاکید بر الگوگیری نمایندگان مجلس از شهید مدرس گفت: نمایندگان مجلس ضمن اینکه باید از فراست و تیزبینی شهید مدرس الگو بگیرند، بلکه ساده زیستی وی را باید مدنظر قرار دهند.

خطیب نماز جمعه عسلویه با بیان اینکه برخی نمایندگان  مجلس  از امضاء قدردانی از سردار سلیمانی امتناع می‌کنند بیان کرد: سردار سلیمانی نه تنها  افتخار جهان اسلام بلکه افتخار همه آزادمردان جهان است.

نمایندگان مجلس باید نسبت به رفع مشکلات مردم انقلابی عمل کنند

امام جمعه خارگ در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تبریک روز نیروی دریایی نقش مهم این نیرو در حفاظت و حراست از آبهای ایران اسلامی مهم دانست و اظهار داشت:  با توجه به جایگاه نیروی دریایی در اقتدار هر کشور، نیروی دریایی در خط مقدم دفاع از کشور قرار دارد.

حجت‌الاسلام موسی کمالی، نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران را یک نیروی راهبردی  دانست و افزود:عملیات شجاعانه نیروی دریایی علیه ارتش بعثی عراق در 7  آذر سال 59 ، تأثیری ماندگار بر جنگ گذاشت و آن شجاعت، ابتکار، برنامه‌ریزی و اقدام، تسلط دشمن را بر دریا به صفر رساند.

خطیب  نماز جمعه خارگ با گرامیداشت سالروز ولادت پیامبر اسلام و هفته وحدت ضمن امیدواری برای اتحاد اهل سنت و تشیع در برابر دشمنان و ایستادگی در برابر توطئه‌ها و مکار دشمنان گفت: مذاهب اسلامی نباید فریب دشمن را بخورند و باید از پیامبر اسلام تبعیت کنند چرا که ایشان به سوی وحدت گام برداشت و کوشید امتی واحد به وجود آورد و به برکت همین وحدت بر دشمنان غالب آمد.

وی خاطرنشان کرد: امت متفرق و پراکنده طعمه دشمن  قرار می‌گیرد و اگر متحد باشند دشمن نمی‌تواند هیچ ضربه‌ای به آنان بزند. پیامبر اسلام برای وحدت گام‌های فراوان برداشت

موسی کمالی با اشاره به روز مجلس و سالروز شهادت آیت‌الله سیدحسن مدرس خاطر نشان کرد: مدرس برای نمایندگان در پاکی، شهامت و مقاومت در برابر دشمن الگو است و آنان باید از مدرس در این زمینه بیاموزند.

امام جمعه خارگ با بیان اینکه نماینده نباید نماینده یک وزیر باشد تاکید کرد: نماینده مجلس باید نسبت به رفع گرفتاری مردم تلاش کندو مشکلات را حل کند.

وی با بیان اینکه نمایندگان باید به  قسم نمایندگی خود طبق اصل 67 قانون اساسی وفادار باشند افزود: حرفی که می‌زنید عمل کنید وعده می‌دهید به آن عمل کنید فقط سخنرانی نکنید.

خطیب نماز جمعه خارگ با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید نسبت به رفع مشکلات مردم انقلابی عمل کنند گفت: از سخنرانی  نماینده مردم دشتستان در مجلس قدردانی می‌شود.

وزارت نفت در  استخدام نیروهای مورد نیاز مناطق نفتی و گازی تجدید نظر کند

امام جمعه خورموج در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تبریک سالروز میلاد باسعادت پیامبر اسلام (ص ) و امام جعفر صادق(ع) و گرامیداشت هفته وحدت اظهار داشت: برقراری وحدت میان امت اسلامی یکی از رفتارهای شاخص رسول گرامی اسلام(ص) است که باید برای مردم و مسئولان الگو باشد.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح  با گرامیداشت 10 آذر سالروز شهادت فقیه مجاهد و عرصه سیاست دینی آیت الله سید حسن مدرس است  و روز مجلس  بیان کرد: نمایندگان مجلس باید اخلاق و جهت گیری‌های شهید مدرس را الگوی خود قرار دهند.

خطیب نماز جمعه خورموج با بیان اینکه نمایندگان مجلس رسالت مهم و خطیری بر عهده دارند تصریح کرد: وظیفه خدمتگزاری در مجلس شورای اسلامی بسیار خطیر و سرنوشت ساز است و نمایندگان مجلس مسئولیت سنگینی بر عهده دارند.

وی با تاکید بر توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم افزود: نماینده مجلس باید حل مشکلات اقتصادی و معیشتی در سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهند چراکه تورم و بیکاری در جامعه یکی از معضلات اساسی جامعه است.

امام جمعه خورموج با انتقاد از وزارت نفت در جذب نیروهای تحصیل کرده گفت: یکی از بندهای استخدام جوانان در وزارت نفت 4 سال سابقه کار ارائه شده که این موضوع قدری شبهه برانگیز است که باید وزارت نفت در  استخدام نیروهای مورد نیاز مناطق نفتی و گازی تجدید نظر کند.

مصلح با تاکید بر جذب 50 درصدی نیروهای بومی استان بوشهر در تاسیسات نفتی و گازی  مستقر در این استان بیان کرد: شهرستان دشتی از داشتن صنایع و واحدهای صنعتی بی بهره است که باید برای حل مشکلات جوانان شهرستان دشتی در حوزه اشتغال و صنایع نفت و گاز چاره اندیشی شود.

برخورد قاطع با برهم زدگان آرامش و امنیت شهرستان دیلم در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد

امام جمعه دیلم در خطبه‌های نماز جمعه این شهر  با تبریک هفته وحدت اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) به عنوان پیامبر آخر سفیران الهی، نوید بخش پایان ماموریت رسالت و  نبوت بود.

حجت‌الاسلام سیدابوالحسن حسینی بوشهری با بیان اینکه اتحاد و وحدت تنها راه نجات اسلام در برابر کفار است تاکید کرد: بخش شیعه هراسی به لحاظ کند کردن حرکت‌های اسلامی  و وابستگی کشورهای اسلامی با کشورهای غربی بود.

خطیب نماز جمعه دیلم، وحدت را اکسیری حیات بخش برای مسلمانان دانست و گفت: ایران اسلامی همواره منادی وحدت در جهان اسلام بوده و همیشه امت اسلامی را به وحدت دعوت می‌کند.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام در پی ایجاد تفرقه میان مسلمانان هستند تاکید کرد: دشمنان همواره درصدد تفرقه افکنی بین شیعه و سنی هستند و هدف اصلی آنان تسلط بر مسلمانان و چپاول ثروت کشورهای اسلامی است.

امام جمعه دیلم، با اشاره به اینکه احترام به مقدسات و دوری از تهمت و افترا در سایه وحدت محقق می‌شود  افزود: ایجاد وحدت بین شیعه و سنی در مقابل دشمنان اسلام هفته از نام گذاری هفته وحدت بوده است.

حسینی بوشهری با تاکید بر توجه به انقلابی‌گری در حوزه دانشگاه بیان کرد: دانشجویان باید نسبت به سرنوشت خودشان و جامعه اسلامی حساس باشند و از  انفعالات سیاسی پرهیز کنند.

خطیب نماز جمعه دیلم با تاکید بر تکمیل جاده دیلم و گناوه افزود: بزرگراه دیلم به گناوه یکی از محورهای پرتردد باید هر چه سریعتر تکمیل شود تا شاهد تصافات مرگبار نباشیم.

امام جمعه دیلم با تاکید بر برخورد قاطع با برهم زدگان آرامش و امنیت شهرستان دیلم گفت: دیلم همواره ضرب‌المثل آسایش و امنیت بوده و جالب نیست عده‌ای بخواهند  با ایجاد رعب و وحشت نظم و امنیت مردم را به خطر بیاندازند که باید برخورد قاطع با برهم زدگان آرامش و امنیت شهرستان دیلم در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد.