سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

شهدا عزت‌آفرین و نماد اقتدار ایران اسلامی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

شهدا عزت‌آفرین و نماد اقتدار ایران اسلامی هستند

امام جمعه بوشهر گفت: اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان به سبب به رشادت‌ها و ایثارگری‌ها و به برکت خون مطهر شهدای والامقام است

شهدا عزت‌آفرین و نماد اقتدار ایران اسلامی هستند

 

آیت‌الله صفایی بوشهری در یادواره شهدای فرهنگی شهرستان دشتستان با تبریک سالروز میلاد باسعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفرصادق(ع و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام اظهار داشت: شهدا تمام وجودشان ایمان به خدا و دین بود و همه کارهای شایسته را با شهادت خود انجام دادند که در واقع مصداق آیه شریفه آمنوا و عملوا صالحات است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه سرلوحه زندگی شهدای والامقام حضرت علی بن ابیطالب(ع) است، گفت: پیامبر(ص) آن حضرت را خیرالبریه که نماد واقعی آمنوا و عملوا صالحات  معرفی کرده است.
صفایی بوشهری با بیان اینکه بهشت آرزوی هر انسانی است تاکید کرد: شهدا در این بهشت ماندگارند، اینها برگزیدگان خداوند، خداترس و دارای معرفت و خشیت الهی هستند.
امام جمعه بوشهر مرگ را یک انتقال دانست و خاطرنشان کرد: مرگ انتقال به حیات برزخی و انسان با مرگ نابود نمی‌شود بلکه تنها فضا و محیط زندگی تغییر می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه شهدا عروج می‌کنند، افزود:  مرگ برای انسانهای معمولی این انتقال یک سیر عرضی است اما برای برگزیدگان از جمله شهدا این انتقال یک عروج و سیر ارتفاعی است.
صفایی بوشهری با بیان اینکه شهدا در اوج تنعم الهی قرار دارند، تصریح کرد: شهدا آنقدر محبوب خدا هستند که دارای حیات الهی و همنشین مقربان درگاهش و مهمان فرشتگان هستند.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه تحول عظیمی قبل از شهادت در وجود شهید رخ می‌دهد که به این جایگاه می‌رسد، گفت:  این تحول الهی و آسمانی با ایمان و عمل صالح  صورت گرفته که سبب تحولات عظیم در محیط پیرامونی خود می‌شوند.
وی نقش مهم شهدا در احیا دین مبین اسلام مورد اشاره قرار داد و  تصریح کرد: اگر شهدا نبودند در صدر اسلام بی تردید اسلام از بین می‌رفت و شهید با شهادت خود عزت دینی می‌آفریند.
صفایی بوشهری با بیان اینکه شهدای فرهنگی دارای جایگاه ویژه‌ای هستند، افزود: شهدای فرهنگی به لحاظ اینکه هم خود دانش آموخته و هم آموزنده علم به جامعه بودند و نقش روشنگری که شغل انبیاست را داشتند نسبت به سایر شهدا یک ویژگی خاص دارند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به عزت‌آفرینی و اقتدارآفرینی شهدا افزود: امروز شهدای نظام جمهوری اسلامی ایران سبب عزت شخصی، خانوادگی، دینی و ملی شدند.
وی با تاکید بر این نکته که شهدا اقتدار، صلابت و عزت آفریدند گفت: اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان به سبب به رشادت‌ها و ایثارگری‌ها و به برکت خون مطهر شهدای والامقام است.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه چه انسان زنده‌ای این‌همه عزت آفرین است گفت:همانطور که سید الشهدا(ع) پس از 1400 سال هنوز می‌درخشد شهدا نیز مانند سایر درگذشتگان نیستند که فراموش شوند و همچنان پس از بیش 30 سال هنوز در آسمان ایران می‌درخشند.