جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

شناورهای سطحی، ناوشکن، ناوموشک‌انداز و زیرسطحی در نداجا ساخته می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شناورهای سطحی، ناوشکن، ناوموشک‌انداز و زیرسطحی در نداجا ساخته می شود

جانشین منطقه دوم نیروی دریایی ارتش گفت: توانمندی نیروی دریایی ارتش بگونه‌ای است که ضمن نهضت قطعه سازی شناورها، ساخت یگان‌های سطحی، ناوشکن، ناوموشک‌انداز و زیرسطحی انجام شده است.

شناورهای سطحی، ناوشکن، ناوموشک‌انداز و زیرسطحی در نداجا ساخته می شود

 

 امیردریادار بابک امینی در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با تبریک روز نیروی دریایی ارتش به نقش مهم دریادلان نیروی دریایی ارتش در هشت سال دفاع مقدس پرداخت و با بیان اینکه این نیرو در اوائل جنگ تحمیلی هسته اصلی نیروی دریایی دشمن بعثی را منهدم کرد اظهار داشت: در عملیات مروارید در 7 آذر سال 1359 نیروی دریایی ارتش توانست ضمن انهدام هسته اصلی نیروی دریایی دشمن بعثی، قدرت ایران اسلامی ایران را نشان دهد.
وی اجرای عملیات‌های اشکان، تاخت انهدامی سکوهای نفتی البکر و العمیه از جمله عملیات‌های دریایی نداجا در دوران دفاع مقدس دانست.
جانشین منطقه دوم نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه این نیرو در هشت سال جنگ تحمیلی فعالیت‌های مهمی انجام داد خاطر نشان کرد: برقراری برتری در خلیج فارس و تنگه هرمز، حفظ مرزهای آبی و دریایی، تامین امنیت خطوط ارتباطی کشور، حفاظت از منابع حیاتی و منافع ایران اسلامی، همکاری با سایر نیروهای مسلح ایران اسلامی در دفع تجاوز دشمن از نتایج فعالیت‌های نداجا در 8 سال جنگ تحمیلی است.
امینی با اشاره به اینکه در جریان جنگ تحمیلی بیش از 12 هزار کشتی تجاری و نفتکش اسکورت شد گفت: در جریان جنگ تحمیلی 8 ساله، نیروی دریایی ارتش بیش از 12 هزار فروند کشتی تجاری در 150 عملیات دریایی  اسکورت کرد.
وی با بیان اینکه از طریق این شناورها بیش از 300 میلیون تن کالا به داخل کشور منتقل شد افزود: با اجرای عملیات‌های مختلف امنیت خطوط مواصلاتی دریایی کشور در طول دوران دفاع مقدس به نحو احسن برقرار شد و مشکلی در تامین واردات کالا ایجاد نشد.
جانشین منطقه دوم نیروی دریایی ارتش با اشاره به توانمندی نداجا در ساخت انواع تجهیزات نظامی گفت: توانمندی نیروی دریایی ارتش بگونه‌ای است که ضمن نهضت قطعه سازی شناورها، ساخت یگان‌های  سطحی، ناوشکن، ناوموشک‌انداز و زیرسطحی انجام شده است.
امینی، ساخت ناو شکن دماوند و الحاق آن به ناوگان نیروی دریایی شمال را از دیگر موفقیت‌های نداجا دانست و گفت: ساخت ناوهای موشک‌انداز و پیشرفته، تعمیرات اساسی زیردریایی، ساخت زیردریایی تاکتیکی کلاس غدیر از دیگر موفقیت‌های این نیرو است.
وی با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی  وابستگی آموزش نیروی دریایی به کشورهای استکباری بود افزود: اکنون با تاسیس دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) 5 رشته کارشناسی شامل ناوبری و فرماندهی کشتی، تفنگدار دریایی، مهندسی مکانیک، الکترونیک، مدیریت دریایی و انواع رشته‌ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تدریس می‌شود.