جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

شعبه‌ شرکت مناطق نفت‌خیز در شهرستان دیلم مستقر می‌شود - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

شعبه‌ شرکت مناطق نفت‌خیز در شهرستان دیلم مستقر می‌شود

شعبه‌ شرکت مناطق نفت‌خیز در شهرستان دیلم مستقر می‌شود


شعبه‌ شرکت مناطق نفت‌خیز در شهرستان دیلم مستقر می‌شود

شعبه‌ شرکت مناطق نفت‌خیز در شهرستان دیلم مستقر می‌شود

حجت الاسلام عبدالحمید خدری  ظهردیروز در نشست هم‌اندیشی با فعالان اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در شهرستان گناوه  با اشاره به اینکه یکی از مهم‌‌ترین ظرفیت‌‌های شهرهای ساحلی ایجاد دهکده گردشگری است به ساخت دهکده گردشگری گناوه ودیلم  پرداخت و اظهار داشت: از مصوبه‌های سفر دولت یازدهم به استان بوشهر  ساخت دهکده گردشگری ساحلی در دیلم و گناوه است که  برای ساخت آن مکان یابی شده است.

وی، از پیشرفت 55 درصدی راه مواصلاتی گناوه به میشان خبر داد و گفت: برای تکمیل جاده بندر ریگ به گناوه از طرف وزارت نفت 100 میلیارد ریال و از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور نیز 50 میلیارد ریال اختصاص می‌یابد.

خدری، ساخت سد دره امیری  در دیلم را مورد اشاره قرار داد و افزود: برای ساخت سد دره امیری در شهرستان دیلم  50 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته و در این راستا با اجرای آن حدود 10 هزار هکتار از زمین‌های شمال استان بوشهر از دیم به آبی تبدیل می‌شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه ودیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دفتر پشتیبانی پایانه‌های نفتی در گناوه ایجاد می‌شود تصریح کرد: با هماهنگی‌‌های انجام شده ضمن استقرار دفتر پشتیبانی پایانه‌های نفتی ایران در گناوه شعبه‌ای از شرکت مناطق نفت‌خیز در شهرستان دیلم مستقر می‌شود.

وی با بیان اینکه اسکله پشتیبانی جزیره خارگ از بوشهر به بندرریگ منتقل می‌شود گفت:اسکله پشتیبانی جزیره خارگ از بوشهر به بندرریگ منتقل می‌شود که می‌تواند نقش مهمی در توسعه این بندر داشته باشد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه ودیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و تولیدی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر بیان کرد:اجرای طرح احداث پتروشیمی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر درحال بررسی است که تنها مشکل اجرای این طرح مشکلات زیست محیطی است.

خدری با اشاره به ایجاد یک‌هزار فرصت شغلی با اجرای طرح پتروشیمی گناوه گفت: سرمایه گذار و مجوزهای لازم برای اجرای این طرح صادر شده و مسئله تامین خوراک آن که از سخت ترین مشکلات بود با همکاری وزیر نفت حل شده است.