جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

شرکت میلیون‌‌ها نفر در پیاده‌روی اربعین حسینی نماد اقتدار مسلمانان است - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت میلیون‌‌ها نفر در پیاده‌روی اربعین حسینی نماد اقتدار مسلمانان است

شرکت میلیون‌‌ها نفر در پیاده‌روی اربعین حسینی نماد اقتدار مسلمانان است

شرکت میلیون‌‌ها نفر در پیاده‌روی اربعین حسینی نماد اقتدار مسلمانان است

امام جمعه برازجان در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با گرامیداشت سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) و  رحلت سلمان فارسی به 8 آبان ماه، سالروز شهادت حسین فهمیده پرداخت و با تاکید بر الگوبرداری از این شهید نوجوان در هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: شهید فهیمیده با شناخت راه سعادت در مبارزه جهادی با دشمنان خود را جاودانه کرد و اکنون آموزه‌های این شهید باید مورد توجه دانش‌آموزان برای رسیدن به قله‌های پیشرفت قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام حسن مصلح با اشاره به سالروز رحلت سلمان فارسی افزود: سلمان فارسی از افتخارات مسلمانان و ایرانیان است چراکه به فرموده پیامبر گرامی اسلام(ص) سلمان فارسی دریای بی پایان علم و لقمان امت اسلام است و هرکس دوست اوست دوست خداست.

خطیب نماز جمعه برازجان با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل به جایگاه این مهم و ضرورت آشنایی همه مردم از فرهنگ پدافند غیرعامل پرداخت و گفت: اهمیت پدافند غیرعامل در پیشگیری از بحران‌های مختلف اجتماعی بسیار مهم است که لازم است همه مردم با فرهنگ پدافند غیرعامل و راهکارهای آن آموزش ببینند.

امام جمعه برازجان، با اشاره به تحریم‌‌های جدید موشکی کنگره آمریکا تصریح کرد: هیچ کشوری نمی‌تواند بر اراده استوار ملت  انقلابی ایران فائق آید و ایران اسلامی هر روز پیشرفت جدیدی در کارنامه دارد.

مصلح با بیان اینکه ملت ایران با این فشارها و تحریم‌ها تسلیم نمی‌شود افزود: اگر تمام کشورهای اروپایی هم با ایران قطع رابطه کنند، ایران اسلامی دست از اهداف خود بر نمی‌دارد.

خطیب نماز جمعه برازجان با تاکید بر اتکا به قدرت لایزال الهی برای پیشرفت در تمام علوم خاطرنشان کرد: ملت ایران با اتکا به قدرت لایزال الهی تاکنون پیشرفت‌های قابل توجهی داشته و این مسیر همچنان ادامه می‌دهد.

وی با اشاره به حضور حماسی ملت ایران در راهپیمایی و پیاده‌روی اربعین حسینی در کربلای معلی تصریح کرد: پیاده‌روی اربعین حسینی قدرت نمایی جهان اسلام علیه کفر و ستمگران و شرکت میلیون‌‌ها نفر در پیاده‌روی اربعین حسینی نماد اقتدار مسلمانان است.

امام جمعه برازجان با تاکید بر توجه به توصیه‌های امنیتی در شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی افزود:  زائران اربعین حسینی براساس قانون بدون داشتن گذرنامه وارد مرز نشوند و در این همایش بزرگ معنوی به توصیه‌های امنیتی توجه کنند.

درس فداکاری شهید فهمیده به دانش‌آموزان ارائه شود

امام جمعه دیلم در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با گرامیداشت 13 آبان و با تاکید بر حضور با شکوه در مراسم این روز اظهار داشت: ملت ایران به‌ویژه مردم همیشه در صحنه دیلم جنایات آمریکا و ایادیش  در مراسم 13 آبان پاسخ می‌دهند.

حجت‌الاسلام سیدابوالحسن حسینی بوشهری  با اشاره به اینکه آمریکا و کشورهای اروپایی شاهد پیشرفت روز افزون ایران اسلامی در علوم مختلف هستند تصریح کرد: مقامات آمریکایی به پیشرفت ایران در علوم مختلف اعتراف کردند و این تحریم‌ها و تهدیدات در راستای جلوگیری از پیشرفت ایران است که اثرگذار نیست.

خطیب نماز جمعه دیلم با اشاره به اینکه بد عهدی آمریکا در همه عرصه‌ها برای جهان آشکار شد افزود: اروپایی‌ها در مورد برجام با آمریکایی‌ها هم‌تراز نیستند و پایبند نبودن آمریکا به مفاد برجام چهره واقعی آمریکا برای همه جهان آشکار کرد.

وی با تسلیت شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهید حسین فهمیده خاطرنشان کرد: شهید فهمیده با فداکاری و ایثار در هشت سال دفاع مقدس در جهان اسوه شد که لازم است درس شهادت و فداکاری شهید حسین فهمیده به دانش‌آموزان آموزش داده شود.

حسینی بوشهری با اشاره به هفته پدافند غیر عامل بر توجه به فراگیری فرهنگ پدافند غیرعامل در همه عرصه‌ها تاکید کرد و گفت: باید زیرساخت‌های لازم در عرصه پدافند غیر عامل در جامعه فراهم شود تا مردم بیشتر با این مهم آشنا شوند.

امام جمعه دیلم با یادآوری همایش پیاده‌روی اربعین امام حسین (ع) در کربلای معلی گفت: حضور مسلمانان جهان در آیین پیاده‌روی اربعین حسینی بزرگترین تجمع عشق و ارادت به اهل بیت(ع) را ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه مردم ولایت‌مدار تا آخرین نفس بر سر آرمان‌های خود با امام حسین(ع) ایستاده‌اند تاکید کرد: مردم خیر شهرستان دیلم برای ایجادموکب در مسیر زائران حسینی در  مسیر نجف تا کربلا همکاری و مشارکت کنند.

درس شهید فهمیده درس ایثار، عشق به وطن، جهاد و شهادت بود

امام جمعه عسلویه در خطبه‌های نماز جمعه این شهر  با گرامیداشت 13 آبان روز ملی مبارزه با استعمار بر حضور با شکوه مردم در مراسم این روز تاکید کرد و اظهار داشت: مردم انقلابی ایران اسلامی امسال باید پرشورتر از سال‌های قبل در مراسم 13 آبان شرکت کنند و پاسخ قاطع و دندان شکنی به استکبار جهانی با گامی استوارتر و فریادی رساتر و مشتی گره کرده‌تر دهند.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد با گرامیداشت 8 آبان سالروز شهادت حسین فهمیده ، روز نوجوان و روز بسیج دانش آموزی اظهار داشت: شجاعت، شهامت و عشق به شهادت در مکتب شهید فهمیده موج می‌زند.

خطیب نماز جمعه عسلویه با اشاره به اینکه راه شهید فهمیده ادامه دارد، تاکیدکرد: درس شهید فهمیده درس ایثار، عشق به وطن و ایمان و جهاد و شهادت بود.

وی با تاکید بر برنامه‌ریزی برای برگزاری  مراسم روز بسیج دانش‌آموزی گفت: سپاه برنامه‌ای برای روز بسیج دانش آموزی و گرامیداشت این روز داشته باشند.

امام جمعه عسلویه با گرامیداشت سالروز شهادت شهید قاضی طباطبایی امام جمعه تبریز و نخستین شهید محراب به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پرداخت و خاطر نشان کرد: قدرت ایران در دنیا افزایش یافته است و امروز قدرت ایران فراتر از منطقه نفوذ کرده و این اقتدارجمهوری اسلامی ایران است.

هاشمی‌نژاد با بیان اینکه قدرت دفاعی کشور قابل مذاکره و معامله نیست افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، جوانان قدر خود، کشور، امنیت و نظام جمهوری اسلامی باید بدانند چراکه جمهوری اسلامی عزت، سربلندی و آرامش برای کشور به وجود آورده است و باید قدردان  این امنیت بی‌بدیل باشیم.

خطیب نماز جمعه عسلویه به همایش بزرگ مسلمانان در اربعین حسینی پرداخت و با تاکید بر مشارکت همه جانبه برای برپایی باشکوه این همایش گفت: این روزها عده کثیری از مردم کشورمان خود را برای برگزاری مراسم بزرگ پیاده‌روی در مراسم اربعین آماده می‌کنند که بایدضمن تشویق کمک کرد تا مقدمات سفر این عزیزان فراهم شود.

وی با تاکید بر کنترل قیمت کرایه‌ها در جلوگیری از مشکلات اعزام زائران حسینی به کربلا بیان کرد: از همه کسانی که شرایط را برای  اعزام کاروان زائران حسینی در شهرستان عسلویه فراهم می‌کنند قدردانی می‌شود.