سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

شرکت‌های مشارکتی روستایی برای فعالیت اقتصادی و اشتغال‌زایی راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت‌های مشارکتی روستایی برای فعالیت اقتصادی و اشتغال‌زایی راه‌اندازی می‌شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: برای اجرای طرح‌های اقتصادی، تولیدی، معیشتی و اشتغال‌زایی در روستا شرکت‌های مشارکتی روستایی راه‌اندازی می‌شود.

شرکت‌های مشارکتی روستایی برای فعالیت اقتصادی و اشتغال‌زایی راه‌اندازی می‌شود

 

 سید ابوالفضل رضوی در نشست با فعالان روستایی شهرستان جم با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های روستایی برای ایجاد تولید و اشتغال از سیاست‌های مهم امسال است اظهار داشت: توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی و تولیدی در روستاها بر‌اساس ظرفیت‌های مناطق روستایی تدوین و اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه طرح مشارکت روستائیان در اجرای طرح‌های اقتصادی در استان‌ها اجرایی شد افزود: در این راستا شرکت‌های مشارکتی در روستاها تشکیل می‌شود که تاکنون 50 مشارکت روستایی با 200 خانوار به بالا در خراسان‌رضوی، 20 مشارکت روستایی در یزد و در اصفهان حدود 40 شرکت مشارکت روستایی تشکیل شده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با تاکید بر توسعه فرهنگ خودباوری و توسعه در روستاها خاطر‌نشان کرد: مردم باید باور کنند که می‌توانند و فرهنگ توانستن باید در جوامع روستایی احیاد و پویا شود.
 رضوی با بیان اینکه تعاونی‌های روستایی باید دارای توجیه اقتصادی ‌شوند گفت: بسیاری از تعاونی‌ها تسهیلات دریافتی در بخش دیگر هزینه می‌کند که نشان‌دهنده این است تعاونی‌ها دارای توجیه اقتصادی نیستند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اجرای طرح‌های تولیدی پوشاک و لباس در روستاها را مورد تاکید قرار داد و افزود: با توجه به وجود ظرفیت‌های بالایی که در روستاها وجود دارد واحدهای تولیدی البسه در روستاها راه‌اندازی می‌شود تا از واردات سالانه 300 هزار میلیارد ریال پوشاک از کشورهای مختلف جلوگیری شود.