جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

شرکت‌های دانش بنیان استان بوشهر تسهیلات بلاعوض دریافت می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت‌های دانش بنیان استان بوشهر تسهیلات بلاعوض دریافت می‌کنند

شرکت‌های دانش بنیان استان بوشهر تسهیلات بلاعوض دریافت می‌کنند

شرکت‌های دانش بنیان استان بوشهر تسهیلات بلاعوض دریافت می‌کنند

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار بوشهر گفت: برای پژوهش در زمینه تولید و پرورش گیاهان دارویی در استان بوشهر به شرکت‌های دانش بنیان تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود.

 سعید زرین‌فر در نشست بررسی طرح‌های علمی و فناوری استان بوشهر با حضور معاون امور حقوقی و مجلس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای در حوزه‌های دریا، نفت و گاز دارد اظهار داشت: استان بوشهر توانمندی‌های خاصی در زمینه توسعه فنآوری مرتبط با دریا، نفت و گاز و انرژی‌های برتر دارد که توجه به آن در شرایط اقتصاد مقاومتی از اهمیت برخوردار است.

وی با اشاره به رویکرد معاونت علمی ریاست جمهوری در توجه به استانها با توجه به مولفه‌های استانی افزود: تمام دستگاه‌های استان که در توسعه‌ استان نقش دارند باید متناسب با نیازهای استان با هماهنگی یکدیگر زمینه رشد و توسعه فنآورانه را بوجود بیاورند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار بوشهر نقش منطقه ویژه اقتصادی علم و فنآوری استان بوشهر را نقش نظارتی و هماهنگی دانست و بیان کرد: منطقه ویژه علم و فنآوری استان بوشهر نقش نظارت و هماهنگی بخش‌های مختلف نهادهای توسعه‌ای را بر عهده دارد.

وی از پرداخت تسهیلات بلاعوض به شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تحققات بیولوژیکی خبر داد و گفت: از سوی معاونت توسعه فنآوری نهاد ریاست جمهوری برای پژوهش در زمینه تولید و پرورش گیاهان دارویی در استان بوشهر به شرکت‌های خصوصی دانش بنیان تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود.

زرین‌فر با اشاره به نیازهای استان بوشهر تعریف اولویت‌های توسعه زیرساختی را ضروری دانست و بیان کرد: نیازهای استان بوشهر در زمینه ایجاد زیرساخت‌های توسعه ی فنآورانه باید شناسایی شود و متناسب با نیازمندی‌ها اولویت بندی شکل گیرد.

وی از توسعه دانش بنیان به عنوان مولفه مهم اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت: تمامی مسئولان دستگاه‌ها و نمایندگان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی به منظور از حمایت از طرح و ایده‌های نوآورانه حمایت کنند.