سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰

شباهت مردم بوشهر و انزلی یکی از دلایل آمدنم بود - نمایش محتوای خبر

 

 

شباهت مردم بوشهر و انزلی یکی از دلایل آمدنم بود

گفتگوی سرمربی شاهین بوشهر با خبرنگاران

شباهت مردم بوشهر و انزلی یکی از دلایل آمدنم بود

شاید در زندگی فوتبالی اش هیچ وقت اینقدر با انگیزه نبوده،آمدن به بوشهر یک ماجراجویی جدید برای محمد احمدزاده محسوب می شود.وقتی قرار ملاقات گذاشتیم و وارد اتاق او در یکی از هتل های شهر شدیم،به محض ورود ما یکی از کشتی گیران ایران در المپیک باخت تا سرمربی جدید شاهین شهرداری کمی ناراحت به نظر برسد.
نیم ساعت گفتگو با یک انزلی چی که روزگاری آقای گل فوتبال ایران بوده،خیلی ساده و صمیمی ما سوال کردیم و احمدزاده جواب داد.از شاهین و ماجرای آمدنش به بوشهر تا حضورش در اربیل عراق،این ماحصل اولین گفتگوی روزنامه پیام عسلویه است با سرمربی امسال شاهین شهرداری در لیگ دو کشور که برای صعود ،مصمم نشان داد.

 چرا بوشهر و چرا شاهین شهرداری؟
چند مسئله پیش آمد که بوشهر آمدم.در شیراز یک ملاقات با مسئولان باشگاه شاهین شهرداری انجام دادم و برداشتم این بود که آنها برنامه دارند و اهداف بلند مدتی در سر می پرورانند و دنبال اتفاقات خوب برای فوتبال بوشهر هستند.
مهمترین مسئله برای من این بود با باشگاهی صحبت کنم که دنبال روزمرگی نباشد.من به دنبال یک کار جدید بودم ،هر چند اندکی برایم سخت بود بیایم لیگ دو کار کنم ،خیلی فکر کردم و با خیلی ها هم مشورت کردم.احساس کردم با یک تشکیلات با برنامه قرار است کار می کنم و هدف تیم اوج گرفتن است.
شاهین پیشینه داشته و این برای من خیلی مهم بود.شاید اگر تیمی جز شاهین در لیگ دو پیشنهاد می داد قبول نمی کردم .این را اضافه کنم شاهین هوادار دارد و من را ترغیب کرد برای حضور در اینجا.
کار سختی در پیش دارم ولی احساس کردم میشود با این مجموعه به جاهایی رسید که بعدا از آن لذت برد.
  فوتبال گذشته و حال
فوتبال گذشته و حال تفاوت های زیادی دارد.مربوط به بوشهر تنها هم نیست.آن زمان عشق و علاقه مهمترین عامل حضور در فوتبال بود اما اکنون امکانات و پول حرف اول را می زند.آن زمان فقط عشق به تیم و شهر بود ولی حالا انتظارات از فوتبال بیشتر شده و عشق تنها کافی نیست.مطمنا ما هم اگر در شرایط فعلی فوتبال بازی می کردیم پول برایمان اولویت می شد.طبیعی است که مشکلات فعلی جامعه باعث شود بازیکنان فعلی برای حل مشکلات خود به مسائل مالی فکر کنند.
  بازیکنان امروزی باید خوشحال باشند که در فضای امروز هم به عشق و علاقه خود که فوتبال است می رسند هم مسائل مالی آنها کمک حال زندگی شان است.
  انزلی و بوشهر ،وجه مشترک زیاد دارند
یکی از دلایل انتحاب بوشهر همین شباهت زندگی مردم دو شهر انزلی و بوشهربه یکدیگر است.من فوتبال ایران را به خوبی میشناسم.میدانم کجاها چقدر استعداد وجود دارد.بوشهر و انزلی هم فرهنگی هم فوتبالی به هم نزدیک هستند.با این تفاوت که سن هواداران بوشهر بیشتر  میانسال است اما انزلی زیر 20 سال است.ولی از نظر عشق و علاقه به تیمشان کاملا شبیه هم هستند.
  من دنبال ماجراجویی هستم.
یکی از آیتم های مد نظر من، کارهای جدید و ماجراجویی است که معمولا برایم جذاب است.شاید خیلی از کارهایی که من انجام می دهم را برخی انجام ندهند.گرفتن ملوان در 7 بازی اخر،رفتن به اربیل عراق،گرفتن فجر سپاسی در 5 بازی آخر،گرفتن پیکانی که بودجه ان از 10 میلیارد به 3 میلیارد می رسد... اما من انجام دادم و راضی هستم .احساس می کنم کار جدید انجام دادن جالب توجه است.
 
نیازی به قول صعود دادن نیست
نیازی به قول دادن نیست اما باید به نتیجه برسیم.اگر خدای ناکرده صعود نکنیم شکست خود من است.در کمترین زمان باید این صعود صورت بگیرد که همین امسال هم باید این اتفاق رخ دهد.آمدن من به بوشهر ،اولین تاثیر ان صعود شاهین شهرداری به لیگ یک باید باشد.
  تیم ما تقریبا بسته شده
95 درصد تیم من بسته شده،خوشبختانه باشگاه برای بستن تیم هرگونه همکاری که لازم بوده را انجام داده است. هر تیم که بخواهد استارت کار را بزند ،بدون تردید با مشکلاتی مواجه خواهد بود اما باشگاه در این مدت برای هموار شدن راه ما فهمه کار کرده است. این را هم اضافه کنم اگر قرار است به سطح اول فوتبال ایران برسیم باید  تفکرات حرفه ای به تیم الحاق شود باید باز هم اتفاقات بهتری رخ دهد که این هم به مرور باید حل شود.استارت کار حرفه ای را زده ایم. اعتقاد دارم باید تفکرات حرفه ای در فوتبال بوشهر حاکم شود تا این پیشرفت حاصل شود.

بوشهر استعداد دارد

پتانسیل دیدم که آمده ام.اکنون 13،14 جوان به تیم اضافه شده اند  و این همان پتانسیل است.ولی ان اعتقادی که بازیکن جوان باید به مربی داشته باشد ،نبوده! خوب دقت کنید بازیکن به مربی اعتقاد نداشته که این جالب نیست.یعنی بازیکنان جوان بوشهری انتظار جذب شدن نداشتند .شروع کار آنها با بی میلی و تاخیر بوده و این اطمینان بین آنها و مربی نبوده.شاید هم من اشتباه کنم اما احساس می کنم بازیکنان جوان در ابتدا باور نداشتند که روی آنها حساب کرده ایم اما کم کم متوجه شدند که روی آنها برای کمک به تیم حساب ویژه ای باز کرده ایم.اکنون بازیکنان جوان به با تجربه ها نزدیک شده اند و این خیلی خوب است.بالاخره اینجا بوشهر است و پتانسیل وجود دارد.
 
شاید یک عیب فوتبال بوشهر این باشد که بازیکنان جوان به محض مطرح شدن،راهی خارج از استان شوند! وقتی پتانسیل وجود دارد ،بازیکن رشد کرد باید در همین جا به تکامل برسد.شاید قبلا اینگونه بوده اما به نظرم باید از استعداد های بوشهر استفاده شود برای آینده همین شهر.تفکرات روی بازیکنان بومی و جوان هست اما باید تحمل داشته باشیم و نیاز به زمان داریم.مطمن هستم بازیکنان جوان تیم اگر خودشان را باور داشته باشند ،امسال در شاهین شهرداری فضا برای آنها وجود خواهد داشت.

حرف من با هواداران شاهین داخل زمین است

باید حرفم را در زمین بزنم.نمی خواهم با حرفهایم امید بدهم.باید در زمین کاری کنیم که متوجه پیشرفت تیم شوند.اهدافی که خودم دارم را اعلام کرده ام.لزومی ندارد انگیزه بیخودی بدهم.خودم به اندازه کافی انگیزه دارم.همه مردم اینجا فوتبال را میشناسند. امکان دارد شروع ما ایده ال نباشد اما مطمن هستم به مرور بهتر خواهیم شد.تماشاگر بوشهری فوتبال را به خوبی می شناسد و باید فارغ از تعصبات موجود به تیم زمان بدهد تا به خود باوری برسد.کار مهم ما در فصل دوم مسابقات امسال لیگ دو است.مرحله بعدی و 10 بازی سرنوشت ساز که منجر به صعود خواهد شد.تمام نمایش تیم شاهین در آن 10 بازی خلاصه خواهد شد.این 20 بازی مرحله اول ما را برای رسیدن به آمادگی لازم برای نمایش خوب در دور نهایی ،آماده خواهد کرد.
  مسعود نظرزاده به ما کمک می کند
مسعود بازیکن خوب و با اخلاقی است.همان ابتدا که باشگاه حرف او را زد،خودم او را خواستم.حالا چه شد که ابتدا دور شد و دوباره بازگشت من نمیدانم.اما وقتی باشگاه برای بار دوم نام او را مطرح کرد باز هم خودم خواستم که او را برای حضور در شاهین ترغیب کنند.مسعود بازیکن بومی و با تجربه  اینجاست و فکر می کنم خیلی می تواند به تیم ما کمک کند.

چون ملوان را دوست دارم در موردش حرفی نمی زنم

در مورد سقوط ملوان،به این دلیل که ملوان را دوست دارم،در مورد این تیم هیچ حرفی نمی زنم!
  تجربه اربیل عراق،تیم در حال سقوط را نجات دادم
لیگ عراق جای ما ایرانی ها نیست،من برای مربی گری در لیگ کردستان عراق رفتم.تیم اربیل در مکان یکی مانده به آخر لیگ بود که با رفتن من به رده هشتم جدول صعود کرد.امکانات آنجا از کشور ما بیشتر و بهتر است.کردستان عراق شامل چند استان بزرگ می شود.هر لیگ آنها 14 تیم دارد که من در لیگ برتر آنها مربی گری کردم. هنوز به دلیل نا آرامی ها لیگ آنها شروع نشده،حتی قرار بود باز هم با انها کار کنم اما مشکلات داخلی آن کشور باعث شد قید کار در آنجا را بزنم.