سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۰

سیل ۴۳۰ میلیارد ریال به راه‌های استان بوشهر خسارت زد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

سیل ۴۳۰ میلیارد ریال به راه‌های استان بوشهر خسارت زد‌

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای ‌بوشهرگفت: بر اساس برآوردهای اولیه سیل به جاده‌های فرعی و اصلی استان ‌۴۳۰ میلیارد ریال خسارت وارد کرد.

سیل ۴۳۰ میلیارد ریال به راه‌های استان بوشهر خسارت زد‌

 

 حمیدرضا علم  در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر با بیان اینکه بارش‌های حجیم در استان بوشهر مشکلاتی به زیرساخت‌های جاده‌ای وارد کرد اظهار داشت: بارش سیل آسای باران درمناطق بالادست و جاری شدن سیل در استان بوشهر، بسیاری از راه‌های این استان و پل‌های بزرگ زیرآب رفت که راهداران برای حفظ و نگهداری سرمایه‌های ملی به صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کنند.
وی با بیان اینکه بخش‌هایی از جاده‌های استان بوشهر مسدود است خاطر نشان کرد: براثر بارش‌های چند روز گذشته راه ارتباطی و ساحلی بوشهر به گناوه  و محورساحلی بوشهر به دیر و بخش‌هایی از 2 بزرگراه خلیج فارس و سیراف به سبب  طغیان رودخانه‌های واقع درمسیر تا اطلاع ثانوی مسدود است.
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان بوشهر با بیان اینکه سیل چند روز اخیر آسیب‌های بسیاری به زیرساخت جاده‌ای استان بوشهر وارد کرد افزود: باران سیل‌آسا تردد در محورهای بین شهری استان بوشهر دچار مشکل کرد و اکنون با تلاش راهداران به حالت عادی بازگشته است.
علم با اشاره به میزان خسارت وارده به جاده‌های استان بوشهر گفت: طبق برآوردهای اولیه میزان خسارت وارده به جاده‌های استان بوشهر 430 میلیارد ریال تعیین شده است.
وی با اشاره به خسارات وارد شده به محورهای روستایی استان بوشهر افزود: با توجه به خسارت وارد شده با محورهای روستایی استان بوشهر اکنون ماشین آلات راهسازی در آن محورها برای بازسازی مستقر هستند.
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان بوشهر  با بیان اینکه محور شریانی بوشهر به فارس در جاده سیراف به جم مسدود است افزود: این محور به سبب وجود گل و لای مسدود است که 5 تیم راهداری  برای بازگشایی این محور در حال جمع آوری گل و لای سطح جاده هستند.