سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

سکوی فاز ۲۱ میدان گازی پارس جنوبی نصب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سکوی فاز ۲۱ میدان گازی پارس جنوبی نصب شد

جانشین مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: با نصب سکوی گازی فاز ۲۱ پارس جنوبی در قلب خلیج فارس میدان گازی پارس جنوبی عملیات پیش راه‌اندازی فازهای ۲۰ و۲۱ پارس جنوبی آغاز شد.

سکوی فاز ۲۱ میدان گازی پارس جنوبی نصب شد

 

 فرخ علیخانی با بیان اینکه هم اکنون  روزانه 420 میلیون متر مکعب گاز از فازهای پارس جنوبی برداشت می شود، اظهار داشت: با تکمیل و راه اندازی فازهای در دست اجرا در میدان گازی پارس جنوبی تا پایان امسال روزانه بیش از 100 میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت تولید گاز از این میدان گازی افزوده می شود.
وی با اشاره به نصب سکوی فاز 21 پارس جنوبی در این میدان گازی تصریح کرد: سکوی فاز  21پارس جنوبی به وزن 2 هزار و 700 تن در داخل کشور طراحی٬ ساخت و حمل شده که اکنون با توان متخصصان داخلی نصب شد.
جانشین مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه 70 درصد مصالح سکوی یاد شده در داخل کشور تولید و تجهیز شده گفت: با راه‌اندازی این فاز پارس جنوبی روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز به ظرفیت تولید گاز پارس جنوبی افزوده می‌شود.
علیخانی با بیان اینکه برای ساخت سکوی فاز 21 پارس جنوبی 20 ماه وقت صرف شده است، افزود: این سکو که ساخت آن در  مدت 20 ماه در  تاسیسات دریایی خرمشهر انجام شد با بهره برداری از آن روزانه 28.3 میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید گاز کشور افزوده می‌شود.
وی از پایان عملیات حفاری 22 حلقه چاه  گاز در فازهای  20 و21 پارس جنوبی خبرداد و افزود: ساخت خط لوله 105 کیلومتری  فازهای20 و 21 به پایان رسیده است و در مدت 110 روز عملیات نصب سکوی فاز 21 پارس جنوبی تکمیل می‌شود.
جانشین مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از پیش راه‌اندازی فازهای 20 و 21 پارس جنوبی خبر داد و گفت: با نصب سکوی گازی فاز 21 پارس جنوبی در قلب خلیج فارس میدان گازی پارس جنوبی عملا پیش راه‌اندازی فازهای 20 و21 پارس جنوبی آغاز شد