جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

سکوی فاز ۲۰ پارس جنوبی بزودی در این میدان گازی نصب می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سکوی فاز ۲۰ پارس جنوبی بزودی در این میدان گازی نصب می‌شود

سرپرست طرح توسعه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی گفت: سکوی فاز ۲۰ پارس جنوبی که مراحل پایانی تکمیل آن می‌گذارند به زودی با انتقال آن به میدان گازی پارس جنوبی نصب و راه‌اندازی می‌شود.

سکوی فاز ۲۰ پارس جنوبی بزودی در این میدان گازی نصب می‌شود

 

علیرضا عبادی در نشست بررسی روند اجرای فازهای 20 و 21 پارس جنوبی با بیان اینکه تکمیل و بهره‌برداری از این فازها از اولویت وزارت نفت است، اظهار داشت: فازهای 20 و 21 یکی از طرح‌های در اولویت وزارت نفت است  که هم اکنون مراحل پایانی خود را طی می‌کند.
وی با بیان اینکه با راه‌اندازی دو فاز 20 و 21 پارس جنوبی روزانه 50 میلیون مترمکعب گاز شیرین برای مصارف داخلی تولید می‌شود خاطر نشان کرد: با راه اندازی این فاز سالانه یک میلیون تن گاز اتان قابل مصرف در صنایع پتروشیمی، بیش از یک میلیون تن گاز مایع برای صادرات،روزانه 75 هزار بشکه میعانات گازی و روزانه 400 تن گوگرد تولید می‌شود.
سرپرست طرح توسعه فازهای 20 و21 پارس جنوبی از وارد سرویس شدن بخشهای اصلی واحدهای یوتیلیتی فازهای 20 و 21 پارس جنوبی خبرداد و گفت: کمپرسورهای هوا و نیتروژن، بویلر، آب شیرین‌کن و واحد آب آتش نشانی این پروژه در سرویس قرار دارند.
عبادی از راه‌اندازی فازهای 20 و 21 تا پایان امسال خبرداد و تصریح کرد: نخستین ردیف پالایشگاهی فازهای 20 و 21 پارس جنوبی شهریورماه و دومین ردیف شیرین سازی آن به زودی آماده دریافت گاز می‌شود.
وی با اشاره به نصب سکوی فاز 21 پارس جنوبی خاطر نشان کرد: شرایط برای نصب سکو فاز 20 نیز تا  هفته آینده  فراهم می‌شود و تا پایان آبان ماه وارد مدار تولید می‌شود.
سرپرست طرح توسعه فازهای 20 و21 پارس جنوبی با اشاره به پیشرفت 98 درصدی سکوی فاز 20 پارس جنوبی بیان کرد: سکوی 20 پارس جنوبی  به عنوان آخرین سکوی این دو فاز قادر است روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز از میدان گازی پارس جنوبی به پالایشگاه خشکی در فاصله 105 کیلومتری منتقل کند.
عبادی با اشاره به اجرای این دو فاز به دست توانمند متخصصان داخلی افزود:  سکوی 20 این میدان گازی توسط متخصصان داخلی و با رعایت دقیق ضوابط و رویه‌های ایمنی ساخته شده و قادر است روزانه دو میلیارد فوت مکعب معادل حدود 57 میلیون متر مکعب منابع گازی از بخش فراساحل این دو فاز برداشت کند.