جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

سکوهای پارس جنوبی در صدرا سال آینده تکمیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سکوهای پارس جنوبی در صدرا سال آینده تکمیل می‌شود

مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران گفت: ۱۰ سکوی مربوط به فازهای مختلف پارس جنوبی در صدرای بوشهر در حال ساخت است که همه آنها سال آینده تکمیل، منتقل، نصب و راه‌اندازی می‌شود.

سکوهای پارس جنوبی در صدرا سال آینده تکمیل می‌شود

 

محمد رحیم دهقانی در بازدید معاون رئیس جمهور از شرکت صنعتی دریایی صدرای بوشهر با بیان اینکه این شرکت به جامعه دریایی و رونق اقتصادی و صنعتی برگشت اظهار داشت: با واگذاری مدیریت شرکت صنعتی دریایی صدرای بوشهر به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و همکاری و همیاری سازمانها و سایر دستگاه‌های اجرایی به ویژه استاندار بوشهر این شرکت صنعتی فعال شد و به رونق اقتصادی و صنعتی خود برگشت.
وی با بیان اینکه قبل از رونق اقتصادی و صنعتی صدرای بوشهر در سال قبل 500 نفر  به صورت نیمه وقت فعالیت می‌کردند گفت: بهمن ماه سال قبل صدرای بوشهر را با چنین وضعیتی تحویل قرارگاه خاتم الانبیاء شد.
مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران با بیان اینکه امکان اشتغال 10 هزار نفری در شرکت صدرا با واگذاری سفارش داخلی به این شرکت فراهم می‌شود افزود: در صورتی که سفارش شرکت‌های داخلی به جای واگذاری به بخش‌های خارجی به صدرا واگذار شود امکان اشتغال 10 هزار نفری در شرکت صدرا فراهم می‌شود.
دهقانی با بیان اینکه این شرکت نیاز به پروژه‌های متعدد دارد افزود: شرکت صنعتی دریایی صدرای بوشهر در بخش فراساحل و کشتی‌سازی به ترتیب 80 و 90 درصد ظرفیت خالی دارد.
وی از تکمیل کشتی 113 هزار تنی افراماکس سفارش کشور  ونزوئلا  در صدرای بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: برای ساخت این شناور 113 هزار تنی که تحویل شرکت ملی نفتکش شده ساخت آن 22 ماه زمان صرف شده است.
مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران با تاکید بر اینکه 80 درصد ظرفیت شرکت صدرای بوشهر بلااستفاده مانده است گفت: با این ظرفیت‌هایی که شرکت صدرا دارد سزاوار نیست در امر کشتی سازی تنها با 20 درصد ظرفیت خود فعالیت کند و در این حوزه سفارش‌های حوزه کشتی سازی به کشورهای خارجی داده شود.
دهقانی با بیان اینکه مشکلات مالی شرکت صدرا در بخش‌های مختلف برطرف شده افزود: مشکلات عمده مالی شرکت صدرا  با بیمه تامین اجتماعی، مالیات و دیگر بخش‌ها در 11 ماه گذشته به‌طور کامل برطرف  شده و هم اکنون این شرکت به مسیر توسعه و شکوفایی خود بازگشته است.
معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه بخشی از تجهیزات صدرا  در گمرکات کشور  ترخیص شده اظهار داشت: حقوق و سنوات کارگران که در هشت ماه پرداخت نشده بود نیز به‌طور کامل به آنها پرداخت شده است.
وی با اشاره به بخشودگی جرائم 7 هزار میلیارد ریالی شرکت صدرا گفت: در ارتباط با شرکت صدرا زیادی از پرونده‌ها که در ارتباط با مشکلات بود خاتمه یافته است.
دهقانی با اشاره به ساخت 10 سکوی  پارس جنوبی پیشرفت تصریح کرد:  با روندی که ساخت این سکوها در پیش است  تا اردیبهشت سال آینده دو تا سه سکو تکمیل و  بارگیری  می‌شود و بعد از آن نیز به فاصله هر یک تا دوماه  یک سکو تکمیل و بارگیری  برای انتقال به میدان گازی پارس جنوبی می‌شود.
مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران تاکید کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده همه سکوهای ذه‌گانه پارس جنوبی در صدرا  تا سال آینده تکمیل، منتقل، نصب و راه‌اندازی می‌شود.
وی با بیان اینکه صدرا بیش از پنج هزار میلیارد ریال از کارفرما  دریافت کرده گفت: در مدتی که شرکت صدرا رونق خود را بازیافته بیش از پنج هزار میلیارد ریال از کارفرما دریافت کرده که این مهم مشکلات کالاهای موردنیاز برای ساخت سکوهای پارس جنوبی را برطرف کرده و کالاها به‌صورت انبوده وارد جزیره صدرا می‌شود.