جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

سومین نشست شورای زکات استان - نمایش محتوای خبر

 

 

سومین نشست شورای زکات استان

دانلود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در سومین نشست شورای زکات استان در سال 96 رتبه بوشهر را در پرداخت زکات چهارم عنوان کرد و گفت : 625 مرکز مستعد پرداخت زکات در استان داریم که تنها 240 مرکز زکات خود را از طریق ستاد زکات پرداخت می کنند.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: نقشه آمایشی مناطق مستعد پرداخت زکات باید تهیه و شماره گذاری شود و بر این اساس باید مشخص شود کدام مناطق زکات خود را به شورای زکات پرداخت می کنند.
وی گفت : پرداخت نشدن معادل زکات به وسیله دولت از سال 92 تا 95 از دیگر موضوعاتی بود که آیت الله صفایی بوشهری به آن اشاره کرد و گفت :در جلسه با استاندار این موضوع باید مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.
دبیر شورای زکات استان نیز گفت: از سال 92 تا کنون تنها 400 میلیون تومان معادل زکات از دولت دریافت کردیم که 60 درصد در توانمند سازی و 40 درصد در فعالیت های عام المنفعه هزینه شده است .
احمد لطفی افزود از سال 93 تا 95 حدود دو  میلیارد تومان معادل زکات به شورای زکات پرداخت نشده است و در ماه نخست سال افزون بر سه  میلیارد ریال زکات فطریه – مستحبی و واجب دریافت کردیم که در حوزه توانمند سازی چون اشتغال – مسکن – تحصیل و اشتغال هزینه شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 183 درصد رشد داشته است.
سید حسین ناظر ریاست کارگروه اطلاع رسانی هم گفت:در 7 ماه گذشته 2 هزار و 700 دقیقه برنامه سازی در خبر – تولید سیما و رادیو  و پایگاه اینترنتی خبرگزاری صداو سیما داشتیم که از این تعداد هزار و صد دقیقه در رادیو – 360 دقیقه در تولید سیما و 160 دقیقه در خبر به آن پرداختیم.