جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

سومین جکت فاز 13 پارس جنوبی ساخته شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سومین جکت فاز 13 پارس جنوبی ساخته شد

مدیر بخش فراساحل فاز 13 پارس جنوبی گفت: با تلاش متخصصان داخلی مراحل ساخت جکت سوم بخش دریایی این طرح به پایان رسیده است و این سازه بزودی از بوشهر بارگیری و به سمت محل استقرار در آبهای خلیج فارس ارسال می شود.

اقاي هدایتی افزود: این جکت به وزن یکهزارو 970 تن و با ارتفاع 70 متر از جزیره صدرا در بوشهر بارگیری و بزودی با انجام مراحل حمل توسط شناور مهدیس در موقعیت سوم حفاری و تولید گاز در این بلوک دریایی نصب و راه اندازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: با برنامه ریزی های انجام شده این سازه پس از زمان حمل دریایی در 25 روز آینده در موقعیت بعدی فاز 13 که یکی دیگر از سکوهای اصلی است نصب می شود و آماده استقرار سومین دکل حفاری برای حفاری چاه های توسعه ای این بخش از میدان مشترک خواهد بود.

مدیر بخش فراساحل فاز 13 پارس جنوبی گفت سطح کیفی اجرای این سازه دریایی مطلوب و متناسب با چارچوب های مورد نظر کارفرما ومبتنی بر دانش طراحی و مهندسی کارشناسان و متخصصان داخلی کشورمان توسط شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در بوشهر ساخته شده است .

این پروژه گازی پارس جنوبی به ظرفیت تولید روزانه دو میلیارد استاندارد فوت مکعب گاز و انبوهی از مشتقات گازی توسط کنسرسیومی از شرکت های ایرانی در دست اجراست