سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

سه محموله کالای قاچاق ۲۰ میلیاردی در دشتستان کشف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سه محموله کالای قاچاق ۲۰ میلیاردی در دشتستان کشف شد

فرمانده انتظامی دشتستان گفت: سه محموله کالای قاچاق شامل لوازم خانگی، پمپ‌های آب در خروجی دشتستان با تلاش ماموران انتظامی به ارزش ۲۰ میلیارد ریال کشف شد.

سه محموله کالای قاچاق ۲۰ میلیاردی در دشتستان کشف شد

 

سرهنگ سید جواد رضوی با بیان اینکه طرح مقابله با قاچاقچیان در دشتستان تشدید یافته است اظهار داشت: در راستای مقابله با قاچاقچیان تیم‌ها و گشت‌های متعدد انتظامی در دشتستان تشکیل و شبانه‌روز فعالیت می‌کنند.
وی  با بیان اینکه کالاهای خارجی بدون هویت و پروانه گمرکی قاچاق محسوب می‌شود تاکید کرد: قاچاق کالا به زیرساخت‌های اقتصادی، اجتماعی و امنیتی جامعه لطمه وارد می‌کند که در این راستا باید همه در مقابله با کالای قاچاق خود را مسئول بدانند.
فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان با بیان اینکه گشت‌های انتظامی سه محموله در دشتستان کشف کردند گفت: سه محموله کالای قاچاق شامل لوازم خانگی، پمپ‌های آب در خروجی دشتستان به ارزش 20 میلیارد ریال کشف شد.
رضوی با بیان اینکه این محموله‌ها در یکی از خروجی‌های دشتستان کشف شد تصریح کرد: عوامل انتظامی دشتستان هنگام کنترل وسایط نقلیه عبوری در یکی از محورهای خروجی شهرستان دشتستان  سه دستگاه تریلر که مشکوک به حمل کالای قاچاق بودند را توقیف کردند.
وی با بیان اینکه از وسایل نقلیه توقیفی تعداد زیادی لوازم خانگی و پمپ‌های آب کشف شد افزود: با کشف این محموله‌ها سه  نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی دشتستان شدند.
رئیس پلیس دشتستان با اشاره به تعویض مارک‌های لوازم قاچاق کشف شده خاطرنشان کرد: قاچاقچیان برای کم اظهاری و کاهش ارزش گمرکی کالای قاچاق، مارک اصلی این کالا را که تولیدی کشور ژاپن بوده با نصب برچسب جدید به کشوری دیگر تغییر داده بودند.