سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

سهمیه ورزشکار برای حضور در پاراالمپیک برزیل به ۹۵ نفر افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

سهمیه ورزشکار برای حضور در پاراالمپیک برزیل به ۹۵ نفر افزایش می‌یابد

سهمیه ورزشکار برای حضور در پاراالمپیک برزیل به ۹۵ نفر افزایش می‌یابد

سهمیه ورزشکار برای حضور در پاراالمپیک برزیل به ۹۵ نفر افزایش می‌یابد

 

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان گفت: تاکنون برای حضور در مسابقات پاراالمپیک برزیل ۸۸ نفر سهمیه ابلاغ شده که این تعداد تا ۹۵ نفر در ۱۲ رشته افزایش می‌یابد.

محمود خسروی وفا در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای جایگاه مهمی در ورزش معلولان و جانبازان دارد اظهار داشت: اکنون 700 ورزشکار  معلول و جانباز در استان بوشهر فعال هستند که بخشی از این ورزشکاران در تیم ملی حضوری فعال دارند.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات دوومیدانی معلولان زیر 14 و 17 سال در تهران گفت: این مسابقه خرداد ماه امسال در تهران برگزار می‌شود.

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان بااشاره به برگزاری مسابقات جهانی دانمارک بیان کرد: برای حضور ورزشکاران در این مسابقه ضمن شرکت در اردوهای مختلف از آمادگی بالایی برخوردار هستند.

خسروی‌وفا با اشاره به برگزاری  مسابقات پاراالمپیک برزیل بیان کرد: تاکنون  برای حضور در مسابقات پاراالمپیک برزیل 88 نفر سهیمه ابلاغ شده که این تعداد تا 95 نفر در 12 رشته افزایش می‌یابد.

رئیس کمیته ملی پاراالمپیک ایران تاکید کرد: نخستین تیم ورزش بانوان پاراالمپیک در رشته والیبال راهی مسابقات پاراالمپیک می‌شود.

وی با بیان اینکه اردوی تیم‌ها از فروردین امسال آغاز شده  افزود:  هر کدام از تیم‌ها حداقل یک اردوی خارجی یا مسابقات جهانی را قبل از پاراالمپیک برگزار می‌کنند.

خسروی وفا با اشاره به فعالیت هیئت‌های جانبازان و معلولان در استان‌ها  خاطر نشان کرد: سال گذشته 5 میلیارد ریال  به هیئت‌های  استانی توزیع شد  و تلاش می‌شود تجهیزات هیئت‌های استانی امسال تامین شود.