سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۰

سند چشم‌‌انداز بومی بهزیستی استان بوشهر طراحی و ترسیم شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سند چشم‌‌انداز بومی بهزیستی استان بوشهر طراحی و ترسیم شود

امام جمعه بوشهر گفت: با توجه به مشکلات نیازمندان تحت پوشش بهزیستی استان بوشهر سند چشم انداز بومی بهزیستی استان بوشهر در حوزه پیشگیری و درمان طراحی و ترسیم شود.

سند چشم‌‌انداز بومی بهزیستی استان بوشهر طراحی و ترسیم شود

 

آیت‌الله صفایی بوشهری در نشست با مسئولان بهزیستی استان بوشهر با بیان اینکه ظرفیت بالای اقتصادی استان بوشهر باید زمینه بهره‌مندی همه سطوح جامعه از آن فراهم شود اظهار داشت: با وجود ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها و صنایع مختلف در استان بوشهر، متأسفانه مشکلات اقتصادی از جمله نرخ بیکاری در استان به نسبت وجود این ظرفیت‌ها بالاست که زیبنده این استان نیست.
وی با تاکید بر توجه به زیرساخت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی افزود: جامعه تحت پوشش بهزیستی از افراد نیازمند در حوزه‌های مختلف است که لازم است زیرساخت‌های لازم اقتصادی و اشتغال‌زایی برای جامعه هدف طراحی شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر خدمات به افراد نیازمند و مستمند یک عبادت دانست و افزود: شغل کارکنان و مددکاران بهزیستی خدمت به گرفتارترین اقشار جامعه است به همین سبب لحظه لحظه عمر این افراد عبادت است.
امام جمعه بوشهر خدمت به محرومان و مستمندان را کار ائمه اطهار(ع) و انبیا الهی دانست و افزود: خدمات با ارزش مددکاران بهزیستی سبب دعای محرومان و نیازمندان می‌شود که این مهم  یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فعالیت کارکنان بهزیستی است.
صفایی بوشهری با تاکید بر ترسیم و طراحی تنظیم سند چشم انداز بهزیستی استان بوشهر گفت: با توجه به مشکلات نیازمندان تحت پوشش بهزیستی استان بوشهر سند چشم انداز بومی بهزیستی استان بوشهر در حوزه پیشگیری و درمان طراحی و ترسیم شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بر طراحی سند چشم انداز بومی استان بوشهر در حوزه بهزیستی وفوق روز رسانی آن و سپس نقشه راه، تأمین اعتبارات و تأمین منابع انسانی تاکید کرد.
امام جمعه بوشهر با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های بهزیستی  در استان بوشهر خاطر نشان کرد:  کمبود زیرساخت‌های مناسب در استان سبب ایجاد لطمه می‌شود و ضروری است که بهزیستی در استان بوشهر زیرساخت‌های خود را گسترش دهد.
صفایی بوشهری با تاکید بر استاندارد سازی مراکز نگه‌داری افراد ناتوان تحت پوشش بهزیستی استان بوشهر افزود: شیرخوارگاه‌ها، مراکز نگهداری ایتام، معلولان و سالمندان به لحاظ سازه و مسائل روانشناسی باید کاملا استاندارد و مطابق با آخرین استانداردهای روز باشد.
امام جمعه بوشهر بر ارائه برنامه‌های اشتغال‌زایی جامعه هدف بهزیستی  تاکید کرد و گفت: باید طرح اشتغال اصناف جامعه هدف بهزیستی طراحی شود سپس بر اساس آن، آموزش‌های لازم به مددجویان داده شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ایجاد مشاغل خانگی به ویژه برای بانوان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: باتوجه به اینکه کارآفرینان و تولید کنندگان خانگی در زمینه فروش محصولات تولیدی خود مشکل دارند در اینجا لازم است که بازارچه مختص مددجویان بهزیستی و کمیته امداد برای فروش محصولات آنان ایجاد شود.
صفایی بوشهری با تاکید بر تامین مسکن مددجویان با انعقاد تفاهم نامه بین بهزیستی و بنیاد مسکن افزود: هیچکدام از مددجویان توانایی خرید مسکن ندارند که لازم است برای ایجاد طرح‌های مسکن سازی تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن استان منعقد شود تا بسیاری از این عزیزان صاحب خانه شوند.