سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

سند چشم‌انداز ورزش استان بوشهر با ۲۰۰ راهبرد تدوین شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سند چشم‌انداز ورزش استان بوشهر با ۲۰۰ راهبرد تدوین شد

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: بر اساس افق ۱۴۰۴ سند چشم‌انداز ورزش استان بوشهر با ۲۰۰ راهبرد تدوین و اجرایی شده است.

سند چشم‌انداز ورزش استان بوشهر با ۲۰۰ راهبرد تدوین شد

 

احمد بهروزیان‌فر در نشست شورای ورزش استان بوشهر با بیان اینکه ماموریت اداره کل ورزش و جوانان تقویت و بسترسازی زیرساخت ورزشی در استان است اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در حوزه ورزش باید زمینه مشارکت بخش‌های خصوصی به ویژه صنایع نفت،گاز و پتروشیمی در حوزه ورزش و رفع  مشکلات ورزشکاران فراهم شود.
وی با بیان اینکه فضاهای ورزشی استان بوشهر بهبود یافته است افزود: هر چند وضعیت فضاهای ورزشی در استان بوشهر نسبت به سه سال گذشته بهبود یافته ولی مشارکت بخش خصوصی در این حوزه امری مهم و ضروری است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر توسعه فرهنگ ورزش همگانی و قهرمانی از اولویت‌های استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به اجرای پروژه‌های مختلف ورزشی روند اجرایی برنامه‌های ورزشی در استان بوشهر رو به پیشرفت است.
بهروزیان‌فر با تاکید بر توجه به ماده 88 قانون بودجه مبنی بر واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی تصریح کرد: برخی اماکن ورزشی به سبب استقبال نشدن از آنها، بخش خصوصی رغبتی برای استفاده از آنها نشان نمی‌دهد که سالن‌های ورزشی روستایی از آن جمله است.
وی با تاکید بر توسعه ورزش‌های ساحلی و آبی افزود: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در زمینه ورزش‌های ساحلی  و دریایی توسعه زیرساخت‌های در زمینه ورزش‌های ساحلی مورد توجه است که ایجاد زمین فوتبال ساحلی در دهکده گردشگری دریایی بوشهری از جمله درخواست‌های ورزشکاران این رشته است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر از برگزاری مسابقات پنج جانبه فوتبال ساحلی در استان بوشهر خبرداد و گفت:  مسابقات پنج جانبه جهانی فوتبال ساحلی با شرکت تیم‌های فرانسه، اسپانیا، روسیه، پرتقال و ایران در بوشهر برگزار می‌شود که برای تحقق این مهم باید زیرساخت‌ها فراهم شود.
بهروزیان‌فر افزود: استان ساحلی بوشهر ظرفیت‌های مهمی در توسعه ورزش‌های آبی از جمله قایقرانی دارد که با توجه به ظرفیت دهکده گردشگری دریایی بوشهر زمینه ساخت اسکله برای این ورزش امری مهم است.
وی با تاکید بر نظارت و کنترل مواد دارویی در حوزه ورزش گفت: یکی از دغدغه‌های خانواده‌های ورزشکاران مصرف مواد دارویی ورزشکاران است که این مهم باید مورد کنترل و نظارت قرار گیرد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر با تاکید بر راه‌اندازی جاده سلامت در بوشهر بیان کرد: با توجه به اینکه استقبال از برنامه پیاده روی در بوشهر افزایش یافته است لازم است برای جلوگیری از  مشکلات، جاده سلامتی برای ورزشکاران در کنار ساحل بوشهر ایجاد شود.
بهروزیان‌فر بر توجه به اختصاص اعتبارات عمرانی یک درصد  دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر تاکید کرد و افزود: تحقق این مهم تحول مهمی در حوزه ورزش استان به ویژه ورزش همگانی و قهرمانی ایجاد می‌کند.
وی با اشاره به تدوین سند چشم‌انداز ورزش استان بوشهر تاکید کرد: بر اساس افق 1404 سند چشم‌انداز ورزش استان بوشهر با 200 راهبرد تدوین و اجرایی شده است