جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

سند مالکیت برای ۹۹ درصد منازل مسکونی روستایی استان بوشهر صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سند مالکیت برای ۹۹ درصد منازل مسکونی روستایی استان بوشهر صادر شد

سند مالکیت برای ۹۹ درصد منازل مسکونی روستایی استان بوشهر صادر شد

سند مالکیت برای ۹۹ درصد منازل مسکونی روستایی استان بوشهر صادر شد

 

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: ۷۷ هزار منزل روستایی در استان بوشهر ساخته شده که برای ۹۹ درصد این واحدهای مسکونی سند مالکیت صادر شده است.

 حمید حیدری بریدی  در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه ساخت بوستان در روستاهای استان بوشهر آغاز شده اظهار داشت: در روستاهای بالای 20 خانوار ساخت بوستان آغاز شده که روند پیشرفت مطلوبی دارند.

وی بابیان اینکه در روستاهای بالای 400 نفر جمعیت بوستان روستایی همراه با فضاهای ورزشی ساخته می‌شود تصریح کرد: در این راستا 200 زمین والیبال،  تنیس روی میز، سالن آمفی تئاتر چند منظوره روباز و توسعه فضاهای سبز در روستاهای استان بوشهر ساخته می‌شود.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر از افزایش سرانه فضای سبز در روستاها خبرداد و گفت: در راستای ایجاد بوستان‌های امید در روستاهای استان بوشهر 677 هزار و 313 مترمربع فضای سبز ایجاد می‌شود که سرانه فضای سبز در روستاها از 2 دهم متر مربع به سه متر مربع افزایش می‌یابد.

حیدری بریدی از ساخت زمین‌های مینی فوتبال در روستاهای استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: سال گذشته 78 زمین و سال ماقبل آن 59 زمین مینی فوتبال چمن مصنوعی در روستاهای استان بوشهر ساخته شد که بخشی از این فضاهای ورزشی در هفته دولت امسال بهره‌برداری می‌شود.

وی با بیان اینکه 90 کیلومتر از معابر روستایی استان بوشهر اسفالت شد افزود: با توزیع 18 هزار تن قیر رایگان  در روستاها بیش از 90 کیلومتر معابر روستایی استان بوشهر اسفالت شد.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر بااشاره به بازسازی زلزله منطقه بوشکان دشتستان بیان کرد: در جریان این زلزله که سال گذشته رخ داد 159 منزل روستایی بازسازی و 75 منزل تعمیر که برای این مهم 46.3 میلیارد ریال هزینه شد.

حیدری از مقاوم سازی منازل روستایی استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: در این طرح 2 هزار و 500 منزل روستایی مقاوم سازی شد که در این زمینه به هر واحد 15 میلیون تومان وام کم بهره پرداخت شد.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده به سیل زدگان استان بوشهر گفت: برای تعمیرات منازل سیل زده در گناوه، دیلم، دیر  و تنگستان 153 میلیارد و 160 میلیون ریال تسهیلات و وام بلاعوض پرداخت شد.