جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

سند ظرفیت‌های علمی و توانمندی مناطق مختلف استان بوشهر تدوین شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سند ظرفیت‌های علمی و توانمندی مناطق مختلف استان بوشهر تدوین شود

سند ظرفیت‌های علمی و توانمندی مناطق مختلف استان بوشهر تدوین شود

سند ظرفیت‌های علمی و توانمندی مناطق مختلف استان بوشهر تدوین شود

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست با مدیرکل و کارشناسان آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر به مناسب هفته مهارت ضمن گرامیداشت هفته ملی مهارت و قدردانی از فعالان عرصه مهارت آموزی استان بوشهر اظهار داشت:جهان آینده جهان مهارت است و فرد بدون مهارت فردی بدون خلاقیت و توانمندی به حساب می‌آید.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه تاریخ انسان در هر دوره‌ای که پشت سر گذاشته محصول مهارت آن بوده است تصریح کرد: انسانی که مهارت ندارد مثل شخصی است که بخشی از جانش دچار تعطیلی شده است.

امام جمعه بوشهر داشتن مهارت در سیستم نوین زیستی را ضروری دانست و افزود: باید با پیشرت تکنولوژی مهارت آموزی نیز پیشرفت کند،چون جوانان به دنبال فناوری‌های نوین هستند.

صفایی بوشهری با اشاره به اینکه آموزش مهارت در کنار تولید علم بسیار مهم است و مکمل تحصیلات آکادمیک است تاکید کرد: مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای نقش بسیار مهم و ارزنده‌ای در سطح کشور و جهان ایفا می‌کنند، چون وظیفه آنها تربیت نیروی کارآفرین و خلاق در جامعه است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر در حال تحول بنیادین است اظهار کرد: ظرفیت‌های فوق العاده صنعتی در سطح استان بوشهر وجود دارد و آموزش‌های مهارتی باید هم‌راستا با این تحولات پیشرفت کند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه در عرصه علم و فناوری باید سند ظرفیت‌های علمی و توانمندی مناطق تدوین شود خاطر نشان کرد: باید سند دانش بنیان برای 70 سال آینده نوشته شود تا در مسیر پیشرفت و توسعه قرار گیریم ،که در این بین نقش مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای نقشی حائز اهمیت است.

صفایی‌بوشهری با بیان اینکه باید در مدیریت پیشرفت و تولید کار و کالا برنامه‌ریزی منسجم انجام شود تصریح کرد: باید با نیاز سنجی آموزش در آینده دوره‌های مهارتی از مراکز پیش دبستانی شروع شوند تا خروجی آن نیروی ماهر و نیاز بازار کار در هر برهه زمانی باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه باید کلاس‌های مشاوره و کارآفرینی همزمان با دوره‌های مهارتی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار شود افزود: با تحقق این مهم کارآموز پس از اتمام دوره آموزشی برنامه‌ای منسجم برای ورود به بازار کار  دارد.