جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

سند سلامت شهرستان گناوه تهیه می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سند سلامت شهرستان گناوه تهیه می‌شود

سند سلامت شهرستان گناوه تهیه می‌شود

سند سلامت شهرستان گناوه تهیه می‌شود

حمید عشایری صبح امروز در برگزاری سومین نشست توسعه مشارکت سلامت شهرستان گناوه با ارائه گزارشی از روند تشکیل فعالیت‌های کمیته‌های  سلامت شهرستان گناوه اظهار داشت: مهم‌ترین زیرساخت توسعه و پیشرفت هر جامعه توجه به سلامت و ایجاد فضای با نشاط است.

وی با بیان اینکه سند سلامت گناوه تهیه می‌شود افزود: هدف از تهیه سند سلامت گناوه، بهبود عادلانه شاخص سلامت، کاهش عوامل خطر بیماری، افزایش عوامل حفاظت در برابر بیماری ها و ارتقاء سطح سلامت شهرستان گناوه است.

رئیس خانه شورای مشارکت مردمی سلامت شهرستان گناوه افزود: تاکنون جلسات متعددی با حضور صاحب نظران در راستای شناسایی اولویت‌های سلامت شهرستان برگزار شده است که بخشی از آنها که قابلیت اجرایی و پیگیری در سطح شهرستان دارد.

عشایری با اشاره به اولویت‌های ارتقا سلامت گناوه خاطر نشان کرد: حوزه سلامت شهرستان گناوه در قالب 5 اولویت اصلی شامل فاضلاب، پسماند، سلامت روان، اشتغال و کمبودهای نظام سلامت مورد توجه است که در طرح سند سلامت شهرستان گناوه ارائه می‌شود.

فاضلاب، پسماند، اشتغال، ایجاد طرح تفکیک از مبدا پسماندها، فرهنگی سازی،کمبود پزشک متحصص حاذق، کمبود پزشک زن در حوزه سونوگرافی، استفاده از غذای سالم،  مشکلات و آسیب‌های روحی و روانی متعدد، نظارت بر اغذیه فروشان و نظارت بر مرغداری‌های شهرستان گناوه از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود.