سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

سند جامع قرآنی استان بوشهر تدوین شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سند جامع قرآنی استان بوشهر تدوین شد

سند جامع قرآنی استان بوشهر تدوین شد

سند جامع قرآنی استان بوشهر تدوین شد

معاون عترت و قرآن فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: در نام‌گذاری یک روز در استان بوشهر به نام روز قرآن سند جامع قرآنی این استان تدوین شد.

 عبدالرضا عالی‌پور درنشست با خبرنگاران در بوشهر با اشاره به اجرای طرح نذر قرآن در استان بوشهراظهار داشت: به منظور حل مشکل کمبود قرآن در برخی از مراکز این استان طرح نذر قرآن اجرا می‌شود که مردم می‌توانند به جای سایر نذورات، قرآن نذر کنند.

وی از مشارکت خیران در تامین هزینه چاپ قرآن کریم خبر داد و افزود: افرادی که هزینه چاپ قرآن را نذر می‌کنند قرآن‌هایی به نام آنها تهیه و در اختیار مراکز قرار می‌گیرد.

معاون عترت و قرآن فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر تاکید کرد: کسانی که در منزلشان قرآن‌های بدون استفاده دارند، می‌توانند آنها را در قالب طرح نذر قرآن در اختیار موسسه‌ها و مراکزی که کمبود قرآن دارند، قرار دهند.

عالی‌پور از تشکیل مجمع خیران قران کریم در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: به منظور حمایت از فعالیت‌های قرآنی این استان مجمع خیران قرآن کریم در استان تشکیل شده و بزودی فعالیت آن آغاز می‌شود.

وی اجرای طرح ثقلین برای نخستین بار در استان بوشهر تصریح کرد: در این طرح بسته‌هایی ویژه استفاده شهروندان حاوی احادیث و روایت‌های متناسب با آن در مکان‌های انتظار همچون فرودگاه، مطب پزشکان و اتاق‌های مدیران قرار داده می‌شود.

معاون عترت و قرآن فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بااشاره به نام‌گذاری یک روز در استان بوشهر به نام روز قرآن گفت: در نام‌گذاری یک روز در استان بوشهر به نام روز قرآن سند جامع قرآنی این استان تدوین شد.

عالی‌پور تشکیل انجمن خادمان و خیران قرآنی، برپایی نمایشگاه دائمی قرآن و عترت، عفاف و حجاب و راه اندازی بانک اطلاعات حافظان و قاریان قرآن را از دیگر برنامه‌های معاونت قرآن و عترت ارشاد بوشهر دانست..