سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

سند جامع فرهنگ عمومی استان بوشهر تدوین شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سند جامع فرهنگ عمومی استان بوشهر تدوین شود

امام جمعه بوشهر گفت: تدوین سند جامع فرهنگ عمومی استان بوشهر حسب آمایش آسیب‌ها، فرصت‌ها و قوت فرهنگی منطقه‌ای تدوین و به روزرسانی شود.

سند جامع فرهنگ عمومی استان بوشهر تدوین شود

 

 
 
 
 
 
 
 آیت‌الله صفایی بوشهری در نشست شورای فرهنگ عمومی با تسلیت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی قبل  و بعداز انقلاب اسلامی کوشش‌هایی در مسیر تحقق منویات امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی کرده‌اند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه این استان از دیرباز به عنوان یک استان فرهنگی در فضای ملی و فراملی شناخته شده است افزود:استان بوشهر از دیر باز به عنوان یک استان فرهنگی با قدرت تاثیر بالا در فضای ملی و فراملی ،تلقی می‌شده است و افق فرهنگ ملی از بوشهر به استان‌های همجوار و فرهنگ اسلامی از بوشهر به کشور های همجوار مورد استقبال قرار داشته است.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مردم این استان همواره با فرهنگ دینی مانوس بوده‌اند خاطر نشان کرد: استان بوشهر  پیشینه درخشانی در عرصه فرهنگ دینی دارد که این پیشینه با ارزش تاریخی و فرهنگی با توجه به  تهاجم گسترده فرهنگی جهان استکبار وظیفه سنگینی برعهده اصحاب فرهنگی استان می‌گذارد.
صفایی بوشهری با تاکید بر تدوین سندجامع فرهنگ عمومی  استان بوشهر تصریح کرد: تدوین سند جامع فرهنگ عمومی  استان بوشهر حسب آمایش آسیب‌ها، فرصت‌ها و قوت فرهنگی منطقه‌ای تدوین و به روزرسانی شود.
 نماینده ولی فقیه در استان بوشهر،به‌روز رسانی و فوق روزرسانی فرهنگ عمومی استان بوشهر را یک ضرورت دانست و افزود: برنامه ریزی جامع در زمینه فرهنگ عمومی برای تنظیم و به‌روز رسانی و فوق روزرسانی و تربیت منابع استانی و برنامه کارآمد متناسب با شرایط زمان از ضروریات یک مدیریت فرهنگی و نقشه آمایش است.
امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به تحقق تمدن اسلامی در ایران گفت: ما باید در راستای تحقق تمدن اسلامی در ایران ،سرزمین های اسلامی و سپس جهان، فرهنگ دینی تلاش وافر داشته باشیم.
صفایی بوشهری با تاکید بر حمایت از قشر معلول، جانبازان  در عرصه‌های مختلف افزود: حمایت از کسانی که دچار آسیب جسمی و  معلولیت هستند باید در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و ورزشی مورد حمایت قرار بگیرند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر تشویق قهرمانان پارالمپیک در استان بوشهر گفت: اشتغال ورزشکاران معلول و توجه به فضا سازی محیطی باید در دستور کار قرار بگیرد.
امام جمعه بوشهر با اشاره به راه‌اندازی مجتمع بزرگ توان بخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران  استان بوشهر افزود: از این ظرفیت در راستای ورزش معلولان و جانبازان استفاده شود.
صفایی بوشهری با اشاره به اینکه در آستانه دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم بیان کرد: بهمن ماه بزرگی در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و علم و فناوری است که باید ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر جشن‌های این ایام با شکوه خاصی برگزار شود.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: جامعه باید در راستای اهداف انقلاب اسلامی جهادی عمل کند.