سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

سند جامع علمی و دانش‌بنیان استان بوشهر تدوین می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سند جامع علمی و دانش‌بنیان استان بوشهر تدوین می‌شود

امام جمعه بوشهر گفت: با استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان بوشهر در راستای پیشرفت و توسعه دانش‌بنیان سند جامع علمی این استان تدوین می‌شود.

سند جامع علمی و دانش‌بنیان استان بوشهر تدوین می‌شود

 

 آیت‌الله  صفایی بوشهری در نشست شورای راهبردی توسعه دانش بنیان استان بوشهر با حضور اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با قدردانی از توجه به استان بوشهر در تدوین سند جامع علمی اظهار داشت: بی تردید برای پیشرفت و توسعه، مهم‌ترین زیرساخت آن طراحی دانش‌بنیان، جامع، پایدار دینی و فرهنگی است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم سند جامع دانش بنیان برای دست یابی به قله‌های پیشرفت تصریح کرد: اگر طراحی و تدوین سند جامع علمی در دستور کار قرار نداشته باشد بدون تردید تلاش‌ها و اجرای طرح‌ها نتیجه بخش نمی‌شود.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه برای پیشرفت و توسعه نیاز به سند جامع دانش بنیان است افزود: این سند  منطبق با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان بوشهر برای دست یابی به اهداف از پیش تعیین شده با کمترین هزینه کرد منابع مالی و انسانی تدوین می‌شود.
صفایی بوشهری نبود مهندسی پیشرفت در فضای کلان ایران اسلامی را یک معضل دانست و تاکید کرد: مهندسی پیشرفت نیاز مبرم به تنظیم سند جامع دانش بنیان دارد که متاسفانه در فضای کلان ایران  این مشکل وجود دارد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه در این عرصه باید تلاش جهادی کرد گفت: برای پیشرفت و توسعه استان بوشهر بر اساس موازین علمی و دانش بنیان  باید تلاش جهادی کرد.
امام جمعه بوشهر از تدوین سند جامع علمی و دانش‌بنیان استان بوشهر  خبرداد و افزود: با استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان بوشهر در راستای پیشرفت و توسعه دانش‌بنیان سند جامع علمی این استان تدوین می‌شود.
صفایی بوشهری با بیان اینکه در استان بوشهر کارهای مهمی انجام شده  خاطر نشان کرد: استان بوشهر با داشتن ظرفیت و قابلیت بالا در ابعاد مختلف فعالیت‌های قابل توجهی برای توسعه زیرساخت‌ها انجام شده است.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های ملی مهمی است که به سبب نبود سند توسعه جامع دانش بنیان، این ظرفیت‌ها  مورد بهره‌برداری فضای استانی  قرار نگرفته است.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در تولید منابع انسانی علمی و توانمند مدارس، مراکزآموزش عالی، حوزه‌های علمیه و مراکز علمی نقش اساسی دارند گفت: ظرفیت‌های استان بوشهر در حوزه اقتصاد دانش بنیان به ویژه اقتصاد کرانه‌ای بسیار بالا است که برای استفاده از این قابلیت باید با استفاده از توان علمی بر اساس طرح‌های دانش بنیان تلاش جهادی شود.
صفایی بوشهری با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی در تدوین سند جامع علمی استان بوشهر کار بسیار با ارزشی انجام داده است خاطر نشان کرد: امید این با تنظیم و تدوین این سند و اسناد بالا و پایین دستی آن  در آینده بر اساس شاخص‌های پیشرفت، استان بوشهر به توسعه متوازن جایگاه اصلی دست یابد.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده و بر اساس ظرفیت‌های استان بوشهر با اجرای طرح‌های دانش‌بنیان و علمی، این استان به عنوان آلبوم پیشرفت و توسعه پایدار دینی و دانش بنیان در کشور و حوزه خلیج فارس معرفی شود.