جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

سند توسعه دانش بنیان استان بوشهر تدوین می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سند توسعه دانش بنیان استان بوشهر تدوین می‌شود

استاندار بوشهر گفت: با هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی استان بوشهر در بین استان‌های دیگر بر اساس وجود شاخص‌های برتر و داشتن ظرفیت‌های لازم برای تدوین سند توسعه دانش بنیان انتخاب شد.

سند توسعه دانش بنیان استان بوشهر تدوین می‌شود

 

 مصطفی سالاری در نشست با مسئولان دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه توسعه هر منطقه و استان با مشارکت دانشگاه‌ها محقق می‌شود اظهار داشت: با توجه به اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت بالایی در حوزه‌های مختلف صنعتی، اقتصادی و انرژی است دانشگاه‌های این استان به ویژه دانشگاه خلیج فارس می‌توانند نقش آفرینی داشته باشند.
وی با تاکید بر ارتقا کمی و کیفی دانشگاه خلیج فارس بوشهر افزود: انتظار این است که دانشگاه خلیج فارس بوشهر در حوزه کارآفرینی ورود جدی کند که با استفاده از تجربیات دانشگاه صنعتی شریف بتواند توقعات استان بوشهر برآورده کند.
استاندار بوشهر با بیان اینکه دانشگاه موتور محرکه توسعه است افزود: انتظار این است که دانشگاه خلیج فارس  نقش خود را در توسعه استان بوشهر به عنوان موتور محرکه بیشتر ایفا کند.
سالاری با تاکید بر مشارکت دانشگاه صنعتی شریف با دانشگاه خلیج فارس بوشهر در عرصه‌های مختلف خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر در حوزه‌های مختلف مشارکت دانشگاه صنعتی شریف با دانشگاه خلیج فارس بوشهر می‌تواند در تحقق توقعات توسعه‌ای استان بوشهر موثر باشد.
وی، خلیج فارس را  یک فرصت مهم در حوزه دانشگاه و توسعه استان بوشهر دانست و بیان کرد: از ظرفیت خلیج فارس تاکنون استفاده مطلوب نشده که لازم است در این عرصه دانشگاه با نگاه علمی و پژوهشی ورود کند.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه جوانان تحصیل کرده در یک جامعه نشان از شاخص توسعه است تصریح کرد: استان بوشهر دارای جوانانی مستعد و کوشا است که با توجه به ظرفیت‌های استان می‌توان از این شاخص برای توسعه استان بیشتر استفاده کرد.
سالاری تولیدات استان بوشهر در حوزه‌های کشاورزی، دریایی و انرژی  را مورد اشاره قرار داد و گفت: صنایع دریایی در بوشهر یک ظرفیت مهم و اثربخشی است که یک ماموریت ملی ایفا می‌کند.
وی با اشاره به تدوین سند توسعه دانش بنیان استان بوشهر تصریح کرد: با هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی استان بوشهر در بین استان‌های دیگر بر اساس وجود شاخص‌های برتر و داشتن ظرفیت‌های لازم برای تدوین سند توسعه دانش بنیان انتخاب شد.