جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

سند تحول مهارت بر اساس توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان بوشهر تدوین شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سند تحول مهارت بر اساس توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان بوشهر تدوین شد

سند تحول مهارت بر اساس توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان بوشهر تدوین شد

سند تحول مهارت بر اساس توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان بوشهر تدوین شد

عبدالرسول کازرونی صبح امروز  در نشست  هماهنگی برای اجرای طرح بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر اظهار داشت: بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای با هدف ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی و شناساندن آموزش‌های مهارتی به آحاد مردم از 20 تا 25 آبان‌ماه  برگزار می‌شود.

وی، هدف از اجرای طرح بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای را آشنایی با ظرفیت‌های مهارت‌آموزی و نقش آن در ایجاد اشتغال دانست و افزود: توسعه اشتغال پایدار و ارتقاء ارتباط با مخاطبان سازمان اعم از دانش آموزان، کارجویان، دانشجویان، فارغ التحصیلان دانشگاهی و دیگر اقشار از اهداف اجرای طرح بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه مهارت‌افزایی در راستای برنامه‌های اشتغال و اقتصاد مقاومتی اجرا می‌شود گفت: در این زمینه سند تحول مهارت بر اساس توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان بوشهر تدوین شده است.

کازرونی با تاکید بر حل مشکل بیکاری با استفاده از مهارت‌آموزی بیان کرد:امیدواریم اجرای طرح بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای اثرگذاری مطلوبی را در روند توسعه و ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ارتقاء جایگاه آموزش‌های مهارتی در رفع بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار داشته باشد.

وی افزود: اطلاع‌رسانی، هدایت و فراگیر کردن هرچه بیشتر آموزش‌های مهارتی در جامعه و همچنین ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مهارت‌آموزی در کشور از ابزارهای کلیدی و زیرساختی تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال و اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود که با اجرایی این طرح توسعه مهارت آموزی در بین اقشار مختلف محقق می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: همچنین در راستای اجرای سند برنامه‌های تحول مهارت و با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و ضرورت معرفی آن‌ها به آحاد جامعه، بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر دارای 15 مرکز ثابت دولتی است تصریح کرد: این مراکز مجهز به تجهیزات و امکانات و کارگاههای فراوان ثابت و سیار است که آموزشهای مهارتی را از طریق مربیان مجرب و همگام با استانداردهای روز دنیا بصورت رایگان به مخاطبان خود ارائه می دهند.

کازرونی با بیان اینکه از تاریخ 20 تا 25 آبان ماه کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان بوشهر آماده بازدید علاقمندان به کارگاه‌های مهارت آموزی است عنوان کرد: معرفی سایت مشاوره شغلی به جامعه هدف، تبلیغات مشاوره رایگان و برگزاری مسابقات با محوریت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سطح کارآموزان و بازدیدکنندگان مراکز از جمله برنامه‌های درنظر گرفته‌شده در بازدید همگانی است.