جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

سند اشتغال استان بوشهر تدوین شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سند اشتغال استان بوشهر تدوین شود

سند اشتغال استان بوشهر تدوین شود

سند اشتغال استان بوشهر تدوین شود

عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با بیان اینکه طرح‌های توسعه‌ای استان بوشهر بر اساس برنامه زمان‌بندی و با برش شهرستانی اجرا می‌شود اظهار داشت: طرح‌های توسعه‌ای استان بوشهر باید بر اساس برنامه ششم و ظرفیت شهرستان‌ها تدوین و اجرایی شود.

وی، ظرفیت گردشگری دریایی را یکی از قابلیت‌های استان بوشهر دانست و تصریح کرد: استان بوشهر در عرصه گردشگری دریایی دارای ظرفیت‌های مهم و بالقوه‌ای است که باید در ارائه خدمات به گردشگران، زیرساخت‌های لازم فراهم شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر ارائه طرح مطالعاتی گردشگری دریای بر اساس برش شهرستانی گفت: گردشگری دریایی در قالب یک بسته جامع با برش شهرستانی تدوین و ارائه شود.

گراوند بر توجه به ظرفیت اشتغال و عرصه گردشگری روستایی استان بوشهر تاکید کرد و افزود: 1.5 میلیارد دلار  در مجلس شورای اسلامی برای اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی در کشور تصویب شده که امکان خوبی برای این مهم برای روستاهای استان بوشهر فراهم شده است.

وی با تاکید بر شناسایی ظرفیت اشتغال‌زایی روستایی استان بوشهر خاطر نشان کرد: در حوزه اشتغال نیاز است که سند روشن پیش‌رو باشد تا وضعیت کارهایی که باید انجام دهیم مشخص شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه برنامه توسعه استان بوشهر باید با هدف تحقق توازن توسعه‌ای براساس برش‌های شهرستانی تدوین شود گفت: نبود برش شهرستانی منجر به ایجاد توسعه نامتوازن می‌شود که در این راستا در توزیع اعتبارات بین دستگاه‌ها  وجود برنامه توسعه‌ای حائز اهمیت است .

گراوند با اشاره به ایجاد شهرک حمل و نقل استان بوشهر افزود: برای ایجاد شهرک حمل و نقل مرکز استان بوشهر باید تا پایان آبان امسال وضعیت تملک زمین آن مشخص تا زمینه جذب سرمایه گذران به این بخش فراهم شود.

وی با تاکید بر حل مشکلات فرآروی سرمایه‌گذاران در استان بوشهر تصریح کرد: این استان از دیرباز یک استانی با تجربه تجاری بوده و همین امر ایجاب می‌کند بیش از پیش نسبت به حل مشکلات و رفع موانع فراروی سرمایه‌گذاران تصمیم گیری شود.

استاندار بوشهر از تشکیل کمیته نظارت شورای فنی در استان بوشهر خبرداد و افزود:این کمیته باید گزارشی مدونی از وضعیت پروژه‌های عمرانی ارائه دهد  و یک کمیته بالا دستی  نیزباید بر صحت و سقم گزارش‌های تهیه شده توسط آن اعمال نظارت داشته باشد.

وی با بیان اینکه کمیته نظارت شورای فنی در استان بوشهر وضعیت پروژه‌های عمرانی را بطور دقیق مورد رصد قرار می‌‌هد خاطر نشان کرد: این کمیته بیشتر با تمرکز بر نظارت پروژه‌ حوزه‌های راهسازی، آب و فاضلاب، گردشگری، ساخت مدرسه و کتابخانه‌ها فعالیت می‌کند تا بتوان وضعیت پروژه‌های عمرانی را بطور دقیقی مورد رصد قرار داده شود.

گراوند با تاکید بر نظارت مستقیم مدیران دستگاه‌های بر پروژه‌های عمرانی استان بوشهر تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید ماهانه گزارش وضعیت پیشرفت ریالی و فیزیکی طرح‌های عمرانی ارائه دهند.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به  طرح‌های اشتغال‌زایی گفت: این استان در حوزه اشتغال دارای ظرفیت‌های مهمی است که باید این قابلیت‌ها شناسایی و سند اشتغال استان تدوین  تا مسیر حرکت در تحقق سیاست‌های اشتغال‌زایی مشخص شود.

وی با اشاره به ضرورت تدوین سند اشتغال استان بوشهر با برش شهرستانی افزود:براساس ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان بوشهر سند اشتغال با برش برنامه ششم تدوین تا زیرساخت‌های لازم تامین شود.