سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

سنت‌های حسنه اسلامی و مذهبی در نوروز احیاء شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سنت‌های حسنه اسلامی و مذهبی در نوروز احیاء شود

سنت‌های حسنه اسلامی و مذهبی در نوروز احیاء شود

امام جمعه موقت برازجان در خطبه‌های نماز جمعه این شهر  با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) بر الگوپذیری از این بانوی بزرگ اسلام تاکید کرد و اظهار داشت: حضرت زهرا(س) در تمام مراحل زندگی دارای آموزه‌های بسیاری است که باید از آنها برای سعادت و کمال الگو برداری شود.

حجت‌الاسلام حسین شیخی با گرامیداشت 29 اسفند روز ملی شدن صنعت نفت خاطر نشان کرد: آن کسانی که از عقب افتادگی و وابستگی ایران منتفع می‌شدند امروز دشمن خونین جمهوری اسلامی ایران هستند.

خطیب نماز جمعه برازجان با اشاره به اینکه هدف دشمن از تحریم، جدا کردم مردم از نظام است تصریح کرد: ایجاد مشکلات اقتصادی، رکود، تورم از اهداف دشمن در راستای ایجاد تحریم‌ها است که در این راستا پیشرفت اقتصادی پادزهری قوی برای ناامیدی دشمن است.

امام جمعه موقت برازجان با تبریک عید نوروز افزود: تکریم دوستان، خویشاوندان و همو‌طنان از ویژگی‌های عید نوروز است که در این روز فرخنده برای تحقق حاجت‌ها و برآورده شدن آرزوها، کسب علم و دانش، ازدواج و مسافرت برنامه‌ریزی می‌شود.

شیخی با تاکید بر توجه به سنت حسنه در ایام نوروز گفت:احیاء سنت‌های حسنه اسلامی و مذهبی یکی از ضرورت‌های برگزاری مراسم جشن عید نوروز است.

خطیب نماز جمعه دیلم: جنبه فرهنگی و اجتماعی عید نوروز تقویت شود

امام جمعه  دیلم در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تبریک ولادت باسعادت حضرت زهرا(س) بر توجه به الگوبرداری از این بانوی بزرگ اسلام تاکید کرد و اظهار داشت: زنده بودن الگوها، شناخت پیروان، هموار بودن مسیر و داشتن ویژگی‌های الگوی علمی و عملی از خصوصیات حضرت زهرای اطهر(س) بود.

حجت‌الاسلام سیدابوالحسن حسینی بوشهری، شوهرداری را از ویژگی‌های مهم حضرت زهرا(س) دانست و تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) در اوج سختی‌ها در کنار همسر و ولایت بود.

خطیب نماز جمعه دیلم با تبریک عید نوروز بر توجه به جنبه‌های این ایام تاکید کرد و افزود: جنبه فرهنگی و اجتماعی عید نوروز تقویت شود.

وی با بیان اینکه عید نوروز هویت ملی و ملاک سالانه برنامه‌ریزی کشور است گفت: تحول روحی و پرهیز از بدی‌ها و تقویت خوبی‌ها باید مورد توجه قرار داده باشد.

امام جمعه دیلم، با بیان اینکه سال 1395 دارای خوشی‌ها و تلخی‌های گوناگونی بود خاطر نشان کرد: حضور امت اسلامی در صحنه، تلاش مسئولان و خدمتگذاران نظام برای برطرف شدن مشکلات مردم، تعامل و درکنار هم بودن رهبر معظم انقلاب اسلامی با مسئولان و مردم و پیروزی مقاومت در عراق و سوریه و محدود شدن داعش از خوشی‌های سال 95 بود.

حسینی بوشهری، حادثه پلاسکو، رحلت یار امام و رهبر معظم انقلاب اسلامی، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را از وقایع تلخ سال 95 دانست.

خطیب نماز جمعه دیلم با تاکید بر ملموس شدن آثار اقتصاد مقاومتی در زندگی مردم افزود: زمانی یک سیاست و پروژه برنامه‌ریزی شده در جامعه محقق می‌شود که در زندگی مردم احساس شود که در این راستا باید اقتصاد مقاومتی به گونه‌ای اجرا شود که مردم آنرا احساس کنند.

امام جمعه دیلم، اشتغال، کاهش تورم و رکود و تقویت طرح‌های اقتصادی و رونق آن را از ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی دانست.

خطیب نماز جمعه عسلویه: فرصت نوروز برای تقویت سنته‌های حسنه اسلامی استفاده شود

امام جمعه موقت عسلویه در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تبریک سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) پایان دوران خرافات و ظلم و ستم بر زنان و معرفی جایگاه زن در نظام آفرینش بود.

حجت‌الاسلام سید عبدالحسین حسینی با بیان اینکه زن به واسطه ولادت فاطمه زهرا(س) شخصیت پیدا کرد، افزود: حلقه اتصال میان نبوت و امامت فاطمه زهرا(س) است.

خطیب نماز جمعه عسلویه، با تبریک عید نوروز بر توجه به مستمندان و نیازمندان در این ایام تاکید کرد و گفت: رسیدگی به نیازمندان، رفع مشکلات آنها در حد توان و حضور در آسایشگاه‌های سالمندان و معلولان از جمله کارهایی که می‌توان در این ایام بیشتر به آنها پرداخت.

امام جمعه موقت عسلویه با تاکید بر توجه به آداب و رسوم اسلامی و مذهبی در ایام نوروز تصریح کرد: از آداب روز عید نوروز روزه گرفتن است، از فرصت نوروز برای عبادت کردن و دعا کردن استفاده کنیم و عید ما باید با ذکر خدا همراه باشد.

حسینی با تسلیت سالروز درگذشت حجت‌الاسلام سید احمد خمینی(ره) یادگار حضرت امام راحل  بیان کرد: مطیع و همراه حضرت امام راحل و پشتیبان مقام معظم رهبری بودن از ویژگی‌های مرحوم حجت‌الاسلام احمد خمینی است.