جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی،پزشکی آینده کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی،پزشکی آینده کشور

نوزدهمین شورای سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با حضور دبیر ستاد توسعه و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور برگزار شد.

 دبیر ستاد توسعه و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور گفت:علم پزشکی در دهه های گذشته دائم در حال پیشرفت بوده است اما این علم در حال حاضر به جایی رسیده که باید تبدیل به ثروت شود.

دکترامیر علی حمیدیه افزود:اگر حاصل علم و تحقیق به محصول تبدیل شود در حالی که ملزومات برای ساخت آن محصول از خارج کشور تامین شود این تحقیق ارزشی نخواهد داشت چون در آن خودکف نبوده ایم.

وی اضافه کرد:هدف از ایجاد شورای سلول های بنیادی سعی در گردآوری محققان از دانشگاه های مختلف در کنار هم و در راستای توسعه سلول های بنیادی است.

دکتر امیر علی حمیدیه گفت:در حال حاضر مرز میان  علوم پزشکی – مهندسی و علوم پایه از بین رفته و همه باید در کنار هم کار کنند تا یک فناوری خاص ایجاد کنند.

دبیر ستاد توسعه و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور گفت:در استان بوشهر همه به فکر سرمایه های زیرزمینی چون نفت و گاز هستند در حالی که سرمایه های روی زمینی که دانشجویان هستند بسیار بیشتر است.

وی با بیان اینکه پزشکی بازساختی،پزشکی آینده کشور است ادامه داد:زمانی مردم از بیماری های عفونی و اسهال جان خود را از دست می دانند سپس بیماری های قلبی عروقی جان مردم را گرفت اما در آینده مطالبات مردم تغییر می کندو به جایی می رسد که کسی نمیخواهد نابینا- ناشنوا یا نازا باشد و و پزشکی بازساختی حلال این مشکل است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هم گفت:در آینده روش های درمان بیماری – تشخیص بیماری و اقتصاد درمان با نگاهی نو تغییر خواهد کرد.

دکترعلیرضا رئیسی افزود:امرورز در تشخیص بیماری ها بخصوص بیماریهای صعب العلاج و سرطان ها توانمندیم اما در درمان این بیماریها ناتوان هستیم و پزشکی بازساختی گامی بزرک در درمان بیماری هاست.