جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

سفر اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس به استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

سفر اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس به استان بوشهر

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون کشاورزی روز پنجشنبه برای بازدید از مزرعه های گوجه فرنگی به استان بوشهر سفر می کنند.

سفر اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس به استان بوشهر

 

محمد باقر سعادت افزود:باتوجه به کاهش شدید قیمت محصول گوجه فرنگی و آسیب وارده به گوجه کاران استان بوشهر و تذکر اینجانب به وزیرجهاد کشاورزی دراین خصوص و تاکید نسبت به خرید تضمینی محصول ، کمیسیون کشاورزی مجلس تصمیم به بازدید از این استان گرفت.
وی تصریح کرد: در همین راستا کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی مقرر کرد به همراه دو معاون وزیر جهاد کشاورزی و اعضای این کمیسیون برای بررسی شرایط و مشکل پیش آمده برای گوجه کاران به این استان سفر کنیم.
سعادت گفت: اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس در سفر خود به استان بوشهر از مزارع گوجه فرنگی در شهرستانهای دشتی، دیر و دشتستان بازدید و مشکلات گوجه کاران را بررسی می کنند.
وی تصریح کرد: علاوه براین نشستی نیز با حضور مسئولان تعاون روستایی، جهاد کشاورزی، اتاق بازرگانی در استانداری بوشهر برگزار می شود.
سعادت گفت: در سال زارعی جاری بیش از 12هزار و 500 هکتار از زمین های کشاورزی استان بوشهر به زیر کشت گوجه فرنگی رفته است.
از مزارع گوجه فرنگی استان بوشهر سالانه بیش از 500 هزار تن محصول خارج از فصل تولید می شود که امسال با افت شدید قیمت گوجه کاران با مشکلات زیادی روبه رو شده اند.
وی یادآورشد: قیمت محصول گوجه فرنگی به حدی است که یک سوم قیمت تمام شده از کشاورزان محصول خریداری می شود که این امر زیان زیادی به کشاورزان وارد کرده است.