سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

سطح امنیت در استان بوشهر افزایش یافته است - نمایش محتوای خبر

 

 

سطح امنیت در استان بوشهر افزایش یافته است

سطح امنیت در استان بوشهر افزایش یافته است

سردار حیدر عباس‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تبریک سال جدید و با اشاره به اجرای طرح نوروزی اظهار داشت: با اجرای طرح نوروزی تمام بخش‌های تخصصی پلیس فعالیت خود را برای آرامش بیشتر هم‌وطنان افزایش داده‌اند به‌گونه‌ای که ایمنی در جاده‌ها، محورها و امنیت در شهرها و روستاها ارتقاء یافته است.

وی با اشاره به اینکه جرائم خشن 8 درصد کاهش یافته گفت: در سال 1395 با تلاش پلیس، ضمن ارتقا امنیت و احساس امنیت جرائم خشن بیش از 8 درصد کاهش یافت و این در حالی است که در سه سال متوالی جرائم خشن در استان بوشهر 44 درصد کاهش داشته که نشان از جایگاه این استان در اراتقا امنیت است.

رئیس پلیس استان بوشهر از کشف دو فقره اختلاس در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: با تلاش کارشناسان پلیس آگاهی استان بوشهر دوفقره اختلاس به میزان 2.9 میلیارد ریال در استان کشف و 2 متهم دستگیر شد.

عباس‌زاده با اشاره به اینکه یکی از این اختلاس‌ها در  بانک رخ داد تصریح کرد: کارمند یکی از بانک‌های بوشهر با سوء استفاده از موقعیت شغلی خود معادل 300 میلیون ریال در دفعات متعدد از حساب مشتریان بانک برداشت و به حساب شخصی خود و خانواده‌اش واریز می‌کرد که با کشف آن به بزه انتسابی اعتراف کرد و به مرجع قضایی معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه دیگر اختلاس مالی کشف شده در بوشهر  مربوط به یکی از دستگاه‌های دولتی است افزود: مسئول امورمالی و ذیحسابی این دستگاه دولتی با سوءاستفاده از موقعیت شغلی و اعتماد مدیران و کارکنان پس از جعل اسناد اقدام به برداشت وجوه مطالبات، معوقات، حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان این نهاد دولتی به حساب خود می‌کرد که متهم  با اسناد مربوطه دستگیر و در پلیس آگاهی بوشهر به دو میلیارد و 600 میلیون ریال اختلاس از حقوق کارکنان به نفع خود اعتراف کرد.

رئیس پلیس استان بوشهر با اشاره به کشف زمین‌خواری در بوشهر بیان کرد: با پیگیری و جدیت پلیس آگاهی استان فردی که حدود 76 هکتار از اراضی دولتی را در اطراف شهر چغادک بوشهر تصرف کرده بود شناسایی، احضار و به مرجع قضایی معرفی شد.

عباس‌زاده با بیان اینکه متهم از سال 74 مقادیر زیادی زمین را بصورت 5 ساله اجاره کرده بود گفت: با توجه به همجواری این زمین‌ها با اراضی دولتی و ملی با نشانه‌گذاری و بندزنی اقدام به شخم و سپس تصرف زمین‌های دولتی کرده بود.

وی با اشاره به جمع‌آوری اسناد،مدارک و مستندات لازم و  احضار متهم بیان کرد: متهم در پلیس آگاهی به تصرف عدوانی حدود 76 هکتار از اراضی دولتی به ارزش 5 میلیاردو 260 میلیون ریال اعتراف کرد و به مرجع قضایی معرفی شد.