جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

سرما ۲۸۰ میلیارد ریال به کشاورزان دیری خسارت وارد کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

سرما ۲۸۰ میلیارد ریال به کشاورزان دیری خسارت وارد کرد

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دیر گفت: سرما و برودت هوا در دو روز گذشته به یک‌هزار هکتار اراضی صیفی‌جات خسارت وارد کرد.

سرما ۲۸۰ میلیارد ریال به کشاورزان دیری خسارت وارد کرد

 

عیسی محمددوست شهرستان دیر، با بیان اینکه این شهرستان به عنوان قطب تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل است اظهار داشت: سالانه افزون بر 400 هزار تن محصول صیفی‌جات از جمله گوجه فرنگی در فصل زمستان در اراضی کشاورزی شهرستان دیر تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه 5 هزار و 400 هکتار اراضی شهرستان دیر به محوصلات صیفی‌جات اختصاص دارد افزود: بیش از 70 درصد این اراضی به آبیاری تحت فشار مجهز است و کشاورزان درهر هکتار 50 تن محصول برداشت می‌کنند.
مدیر جهان کشاورزی شهرستان دیر با بیان اینکه برداشت گوجه فرنگی تا پایان فروردین ادامه دارد تصریح کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت 400  هزار تن محصول گوجه فرنگی برداشت شود.
محمددوست از برداشت بیش از 60 درصد محصول گوجه فرنگی در اراضی دیر خبر داد و گفت: کشاورزان گوجه‌فرنگی کار شهرستان دیر تاکنون  افزون بر 300 هزار تن محصول گوجه فرنگی خارج از فصل برداشت کرده‌اند.
وی از بروز خسارت به کشاورزان شهرستان دیر خبرداد و خاطر نشان کرد: دمای هوا در شهرستان دیر در دو روز گذشته کاهش چشمگیری یافته بگونه‌ای که برودت هوا خسارات قابل توجهی به کشاورزان وارد کرده است.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان دیر از وارد شدن 280 میلیارد ریال خسارت به کشاورزان گوجه‌فرنگی کار شهرستان دیر خبرداد و افزود:سرما و برودت هوا در دو روز گذشته به یک‌هزار هکتار اراضی صیفی‌جات و 280 میلیارد ریال به کشاورزان شهرستان دیر خسارت وارد کرد.
محمددوست با اشاره به اینکه اراضی و مصولات کشاورزی شهرستان دیر تحت پوشش بیمه نیستند گفت: از 5 هزار و 400 هکتار از اراضی محصولات صیفی‌جات شهرستان دیر یک‌هزار هکتار آن بین 60 درصد تا 100 درصد خسارت دیده‌اند.
وی بیان کرد: خسارت به اراضی گوجه فرنگی، بادمجان و فلفل وارد شده است.