سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

سرمایه‌گذاری ۶۰۰۰ میلیارد ریالی در جزیره نگین بوشهر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سرمایه‌گذاری ۶۰۰۰ میلیارد ریالی در جزیره نگین بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: برای توسعه زیرساخت‌های بندری بوشهر بیش از شش هزار میلیارد ریال در جزیره نگین بوشهر با مشارکت بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده که طبق برنامه زمان‌بندی به بهره‌برداری می‌رسد.

سرمایه‌گذاری ۶۰۰۰ میلیارد ریالی در جزیره نگین بوشهر

 

 محمدمهدی بنچاری در نشست با نماینده بوشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بنادر 11 گانه استان بوشهر ظرفیت مهمی در حوزه تجارت دریایی و برنامه‌های اقتصادی است اظهار داشت: بنادر بوشهر از ظرفیت بالایی برخوردار هستند که با تکمیل طرح‌های زیرساختی زمینه افزایش فعالیت و تخلیه و بارگیری در بنادر فراهم می‌شود.
وی با اشاره به اجرای طرح‌های بندری در پسکرانه بندر بوشهر در جزیره نگین تصریح کرد: طرح‌های بندری در جزیره نگین در قالب سه پروژه پایانه کانتینری، چند منظوره و صادراتی با همکاری بخش خصوصی اجرایی شده که طبق برنامه زمان‌بندی در اجرا است.
بنچاری با بیان اینکه پیشرفت‌های مطالعاتی که زمان بیشتری را می‌طلبد تاکید کرد: خوشبختانه طرح مطالعاتی جزیره نگین بوشهر در دو فاز به پایان رسیده و در خصوص پایانه کانتینری با چند مرحله‌ای کردن انعقاد قرارداد و ساخت این ترمینال تلاش می‌شود فضایی رقابتی و فرایند ساخت به شدت تسریع شود.
وی با بیان اینکه به روز شمار بهره‌برداری از پروژه بندری نگین بوشهر پایبند هستیم گفت: تلاش می‌شود فاز نخست این پروژه‌ها از جمله اسکله کانتینری نگین زودتر از زمان مقرر به بهره‌برداری برسد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به پیشرفت 18 درصدی طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین گفت: در اجرای پایانه کانتینری در این جزیره 340 میلیارد تومان سرمایه گذاری می‌شود که ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر دربندر بوشهر سالانه به یک میلیون تی.ایی.یو کانتینر افزایش می‌یابد.
بنچاری با اشاره به اجرای پایانه چند‌منظوره جزیره نگین بوشهر خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود.
وی با بیان اینکه در جزیره نگین طرح‌های بندری با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شده خاطر‌نشان کرد: برای توسعه زیرساخت‌های بندری بوشهر بیش از شش هزار میلیارد ریال در جزیره نگین بوشهر با مشارکت بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده که طبق برنامه زمان‌بندی به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر درباره طرح‌های توسعه زیرساخت‌های دریایی و بندری در بنادر تابعه استان بوشهر، گفت: استان بوشهر با وجود 937 کیلومتر نوار ساحلی و 11 بندر تجاری، بیشترین وابستگی اقتصادی را به دریا و دریانوردی دارد و این موضوع نگاه ویژه نمایندگان و مسئولان استان  را به این بخش  طلب می‌کند.
بنچاری با بیان اینکه بندر بوشهر کمترین فاصله تا شهرهای بزرگ کشور از قبیل تهران، اصفهان و شیراز دارد تاکید کرد: نیاز است متناسب با توسعه بندربوشهر، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای و ریلی استان با حمایت و تاکید نمایندگان مجلس استان تسریع شود تا زمینه شکوفایی و رونق هر چه بیشتر فعالیت‌های اقتصادی با محوریت دریا در استان فراهم شود.