جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی در طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان بوشهر‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی در طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان بوشهر‌

سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی در طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان بوشهر‌

سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریالی در طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان بوشهر‌

 

مسئول بسیج سازندگی استان بوشهر گفت: در راستای اجرایی شدن طرح‌های اقتصاد مقاومتی ۲۰۰ میلیارد ریال در استان بوشهر سرمایه‌گذاری و زمینه اشتغال جوانان روستائی این استان فراهم می‌شود.
 ذوالفقار عباسی‌فر با بیان اینکه روستاها اصلی‌ترین سنگرهای اقتصادی و خانه‌ها روستایی هرکدام یک کارگاه کوچک اقتصادی هستند اظهار داشت:  بسیج سازندگی با  فراهم کردن زیرساخت‌ها، امکانات و تسهیلات از  مهاجرت روستائیان به شهر جلوگیری می‌کند.
وی از اجرای طرح‌های زودبازده و عام‌المنفعه در روستاهای استان بوشهر خبر داد و گفت: در این راستا سالانه بیش از چند صد پروژه کوچک زودبازده و عام‌المنفعه از قبیل آب‌انبار، مراکز بهداشتی، آموزشی و فرهنگی و مذهبی در روستاهای استان بوشهر احداث می‌شود.
عباسی‌فر اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی را تنها راه نجات اقتصاد و وضعیت نامطلوب اشتغال کشور خواند و گفت: ظرفیت‌های خالی فراوانی در حوزه اقتصاد وجود دارد که اشتغال آفرینی در آن ممکن است و استان با توجه به این ظرفیت‌ها به پویایی و تولید ثروت می‌رسد.
مسئول بسیج سازندگی استان بوشهر عنوان کرد: همه‌ ساله  با اطلاع رسانی و دعوت از علاقه‌مندان به فعالیت‌های اقتصادی کوچک در روستاها و شهرها بعد از برگزاری دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای  متناسب با عرصه فعالیت علاقه‌مندان و تبیین چگونگی  انجام کار توسط کارشناسان خبره در شهرستان‌ها برای دریافت تسهیلات به بانک  معرفی می‌شوند.
وی با اشاره به اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر گفت: در این راستا سالانه 200 میلیارد ریال در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر سرمایه‌گذاری می‌شود.
عباسی‌فر با اشاره به طرح‌های اجرا شده در استان بوشهر اظهار داشت: صنایع‌تبدیلی محصولات کشاورزی، شیلات، پرورش زنبورعسل، طرح‌های آبزی‌پروری، تولید قارچ خوراکی، دام سبک و سنگین پروش شتر مرغ از طرح‌های اجرا شده است.
مسئول بسیج سازندگی استان بوشهر خاطرنشان کرد:  بسیج سازندگی به‌عنوان یک دستگاه اجرایی مجاز به تنظیم تفاهم‌نامه برای اجرای پروژه‌ای مختلف عام‌المنفعه از طرف نمایند قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه در مناطق محروم و کم بر‌خوردار است.
عباسی فر با اشاره به احداث یک هزار 121  واحد مسکونی برای مدد جویان کمیته امداد امام خمینی گفت: طی تفاهم‌نامه‌ای که در مرکز بین کمیته امداد امام خمینی(ره) و قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه منعقد شد که در مرحله نخست یک هزار و 121 واحد مسکونی در استان بوشهر احداث می‌شود.
وی هزینه ساخت هر واحد مسکونی را 300 میلیون ریال دانست و تصریح کرد: از این میزان هزینه 200 میلیون ریال آن توسط قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و 100 میلیون ریال  دیگر از امکانات سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر و منطقه دوم نیروی دریایی سپاه تأمین می‌شود.