سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

سرعت اینترنت در استان بوشهر افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

سرعت اینترنت در استان بوشهر افزایش می‌یابد

سرعت اینترنت در استان بوشهر افزایش می‌یابد

مصطفی سالاری بعدازظهر امروز در جمع دهیاران و شهرداران استان بوشهر با حضور وزیر کشور با بیان اینکه توسعه فعالیت‌های  عمران شهری و روستایی مورد توجه ویژه قرار دارد اظهار داشت: اکنون 90 درصد جمعیت روستایی و 95 درصد جمعیت شهری استان بوشهر زیرپوشش شبکه گاز‌رسانی قرار دارند.

وی با بیان اینکه در همه روستاهای استان بوشهر بوستان امید اجرایی می‌شود خاطر نشان کرد: دراین بوستان‌ها ضمن ایجاد تجهیزات تفریحی و فضای سبز، برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و سینمای روباز مورد توجه قرار دارد.

استاندار بوشهر اجرای طرح هادی در روستاهای استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در اجرای طرح‌های هادی موفق عمل کرده‌اند چراکه سال قبل بیش از 2 برابر سهمیه قیر ابلاغی برای اجرای طرح هادی مصرف کرده‌اند.

سالاری اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و  افزود: از شش پروژه آب شیرین‌‌‌کن طراحی شده در استان بوشهر تاکنون 2 پروژه آن افتتاح شده و مابقی در حال اجراست.

وی با بیان اینکه مردم استان بوشهر 2  تابستان گذشته با مشقت و سختی پشت سرگذاشتند تصریح کرد: امسال با افتتاح پروژه‌های آب شیرین‌کن و افزایش ظرفیت از خط انتقال کوثر پیش بینی می‌شود مردم استان بوشهر تابستان پیش رو با مشکلات کمتری مواجه باشد ولی در سال‌های بعد مشکل آب آشامیدنی شهرها و روستاهای استان بوشهر با تکمیل پروژه‌ها بطور کلی برطرف می‌شود.

استاندار بوشهر حل مشکلات برق در استان بوشهر را از دیگر موفقیت‌ها دانست و گفت: در راستای توسعه گردشگری طرح‌های مهم گردشگری روستایی مورد توجه قرار گرفته و در این راستا دهکده گردشگری بوشهر با رویکرد اشتغال‌زایی و عرضه محصولات صنایع دستی و مواد غذایی سنتی در غرفه‌های خشتی این دهکده راه‌‌اندازی شده است.

سالاری از افزایش سرعت اینترنت در استان بوشهر خبر داد و افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده و اجرای طرح‌های مختلف تا 4.5 ماه آینده سرعت اینترنت در استان بوشهر افزایش می‌یابد.

وی از بهره‌مندی روستاهای بالای 500 نفر جمعیت از زمین چمن مصنوعی با امکانات و تجهیزات لازم روشنایی خبر داد و گفت: اکنون زمین والیبال در روستاهای بالای 300 نفر جمعیت در استان بوشهر اجرایی شده و تا 2 ماه آینده  روستاهای این استان به زمین والیبال با کف پوش در فضای باز مجهز می‌شود.

استاندار بوشهر با قدردانی از تلاش دهیاران در عرصه عمرانی و خدمات به روستائیان گفت: در سیل اخیر در استان بوشهر دهیاران و شهرداران نقش مهمی در ارائه خدمات به مردم و جلوگیری از خسارات به جامعه روستایی و شهری داشتند که خدمات آنان مورد تقدیر است.

سالاری تاکید کرد: این موفقیت‌های استان  بوشهر حاصل همدلی و مشارکت این عزیزان است که از این ظرفیت در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی استفاده می‌شود.

وی با تاکید بر ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی در روستاها بر اساس ظرفیت‌های مناطق خاطر نشان کرد: بر اساس ظرفیت‌های روستایی برای اشتغال‌زایی روستائیان، دهیاران مسئول مستقیم اشتغال در روستاهای استان بوشهر هستند.