سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

سرشماری اینترنتی، بوشهر دوم شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سرشماری اینترنتی، بوشهر دوم شد

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: این استان با ثبت نام اینترنتی 74.33 درصد جمعیت معادل 76.23درصد خانوارها در سرشماری نفوس و مسکن سال 95 در کشور دوم شد.

سرشماری اینترنتی، بوشهر دوم شد

 

 علیرضا محمدی باغملایی افزود: از یک میلیون و 152هزار و 22 نفر در قالب 321هزار و 14 خانوار براساس آمارها 856هزار و 251نفر در قالب 244هزار و 710 خانوار در سرشماری اینترنتی در این استان ثبت نام کردند.
وی اضافه کرد: شهرستان عسلویه با مشارکت 79.10درصدی جمعیت و 105.07درصدی خانوار رتبه اول مشارکت در سرشماری اینترنتی را به خود اختصاص داده است.
محمدی باغملایی اظهار کرد: شهرستانهای دیلم با 91.40درصد جمعیت و 83.64درصد خانوار، دشتی با 91.65درصد جمعیت و 82.98درصد خانوار و دیر با 92.25درصد جمعیت و 82.32درصد خانوار در رتبه های دوم تا چهارم قرار دارند.
وی یادآور شد: شهرستان بوشهر نیز با مشارکت 72.01درصد جمعیت و 63.48درصدی خانوار در رتبه آخر قرار دارد.
معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر گفت: استان سمنان براساس آمارها باجمعیت 688هزار و 332نفر در قالب 217هزار و 148نفر با مشارکت 78.52درصدی جمعیت و 79.92درصدی خانوارها بعنوان استان اول و ابوشهر نیز بعنوان استان دوم در سرشماری اینترنتی در سطح کشور شناخته شده اند.
وی یادآور شد: سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت حضوری از تاریخ 28 مهرآغاز و تا 28 آبان ادامه دارد که در این مرحله ماموران آمارگیر با مراجعه به درب خانه ها اقدام به جمع آوری و ثبت اطلاعات خانوار می کنند.
محمدی باغملایی افزود: خانوارهایی که در مهلت تعیین شده اقدام به ثبت نام اینترنتی و کد آماری دریافت کرده اند در هنگام مراجعه مامور سرشماری باید این کد را در اختیار آنها قرار دهند.
وی گفت: از خانوارهایی نیز که به هردلیلی در ثبت نام اینترنتی شرکت نکرده اند به منظور ثبت دقیق و سریع اطلاعات نسبت به در دسترس قرار دادن و آماده کردن کدپستی واحد مسکونی وکارت ملی یا مدارکی که نام و نام خانوادگی، شماره ملی و تاریخ تولد تمامی اعضای خانوار در آن ثبت شده است اقدام و در زمان مراجعه ماموران سرشماری در اختیار آنها قرار دهند. 
محمدی باغملایی اظهار کرد: امکان ویرایش یا اصلاح اطلاعات، برای خانوارهایی که از قبل ثبت نام کرده اند از روز شنبه یکم تا هشتم آبان به مدت یک هفته فراهم است.
محمدی باغملایی گفت: خانوارهایی که در زمان مراجعه مامور سرشماری در منزل حضور ندارند، اطلاعیه ای با عنوان ' اطلاعیه خانوار غایب' بر درب منزل مسکونی آنان چسبانده و یا زیر درب منزل قرار می گیرد که در این کارت کد 12 رقمی با عنوان ' کد غایب ' درج و خانوار می تواند از تاریخ یکم تا30 آبان وارد سامانه سرشماری با عنوان www.sarshomari95.ir شده و با وارد کردن کد خانوارغایب و شماره ملی سرپرست خانوار فرم سرشماری را برای خود و اعضای خانوار تکمیل کند.
وی یادآور شد: خانوار در صورت دسترسی نداشتن به اینترنت می تواند با شماره تلفن هایی که در کارت خانوار غایب درج شده تماس گرفته و اطلاعات مورد نظر را در اختیار مامور تلفنی قرار دهد.