سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

سربازان نیروی انتظامی استان بوشهر توانمند مهارتی می‌شوند - صفحه اول صدا و سیما مرکزی بوشهر

 

 

سربازان نیروی انتظامی استان بوشهر توانمند مهارتی می‌شوند

سربازان نیروی انتظامی استان بوشهر توانمند مهارتی می‌شوند


سربازان نیروی انتظامی استان بوشهر توانمند مهارتی می‌شوند

سربازان نیروی انتظامی استان بوشهر توانمند مهارتی می‌شوند

 سرهنگ دوم مقاتلی در نشست با مسئولان آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم مهارت در حل مشکلات اشتغال جوانان اظهار داشت: جوانان باید با فراگیری مهارت در رشته‌های مورد نیاز جامعه، زمینه اشتغال خود را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه مهارت‌آموزی کلید حل بسیاری از معضلات خانواده‌ها و جامعه است تصریح کرد: مهارت‌افزایی نه تنها سبب فراهم شدن اشتغال جوانان می‌شود بلکه، زمینه توسعه و پیشرفت جامعه و امکان کارآفرینی را فراهم می‌کند.

معاون آموزش فرمانده انتظامی استان بوشهر با تاکید بر توجه به توانمندسای سربازان به حرفه‌های مختلف مهارتی بیان کرد: توانمندسازی سربازان نقش اثرگذار در کاهش آسیب‌های اجتماعی و شکوفا شدن خلاقیت جوانان دارد.

مقاتلی از انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای خبرداد و خاطر نشان کرد: اقداماتی که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح در راستای خوشایندسازی خدمت سربازی انجام می‌شود در چند جهت صورت می‌گیرد که یکی از مهم ترین آنها مهارت آموزی و توانمندسازی سربازان در دوران خدمت است که به عنوان رویکرد جدید ستاد کل نیروهای مسلح مد نظر قرار گرفته است.

وی با اشاره به شیوه‌های ارتقای مهارت آموزی اظهارکرد: با تعاملی خوبی که با اداره کل فنی و حرفه‌ای وجود دارد ، سربازان تحت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای  افزایش پیدا  می‌کند.

مقاتلی با اشاره به نقش مهم مهارت آموزی در جامعه خاطر نشان کرد: به منظور توانمندسازی سربازان در دوره خدمت و کسب شرایط اشتغال و کاهش دغدغه آنان برای ورود به بازار کار پس از اتمام دوره سربازی، آموزش‌های مهارتی با همکاری آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در پادگان‌ها و پاسگاه‌های فرماندهی انتظامی استان به صورت گسترده ارائه می‌شود.

معاون آموزش فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت:با انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، سربازان نیروی انتظامی استان بوشهر مهارت‌افزایی و توانمند مهارتی می‌شوند.

معاون فنی و آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر نیز با اشاره به نقش تأثیرگذار آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در ایجاد اشتغال پایدار افزود: طرح توانمندسازی سربازان وظیفه در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب با هدف توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی، ایجاد اشتغال از طریق توانمندسازی نیروی انسانی و تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در دستور کار آموزش فنی و حرفه‌ای است.

احمد لیراوی پادگان را بستر و فرصتی مناسب برای کسب مهارت و هموار شدن مسیر اشتغال سربازان وظیفه دانست و گفت: باید در این فرصت با ارائه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز زمینه اشتغال سربازان وظیفه و ارتقای مهارت آنها  فراهم شود.

وی به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای برای خانواده نیروهای مسلح پرداخت و با تاکید بر توجه بیشتر به آن به دلیل موفقیتی که داشته است، اظهار داشت: تمام آموزشگاه های آزاد وابسته به آموزش فنی و حرفه ای، آمادگی کامل برای اجرای آموزش برای خانواده‌های کارکنان نیروهای مسلح را دارند.

معاون فنی و آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر تأکید کرد: با بررسی و اطلاع رسانی بیشتر در آینده شاهد تعاملات بیشتر و پویاتری بین دو مجموعه فنی و حرفه ای و فرماندهی انتظامی استان باشیم.