جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

سرانه مصرف آب آشامیدنی استان بوشهر بیش از ۲۳۰ لیتر است - نمایش محتوای خبر

 

 

سرانه مصرف آب آشامیدنی استان بوشهر بیش از ۲۳۰ لیتر است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت مشترکان آب در شهرهای استان بوشهر بیش از ۱.۸ برابر الگوی تعیین شده آب مصرف می‌کنند.

سرانه مصرف آب آشامیدنی استان بوشهر بیش از ۲۳۰ لیتر است

 

 کیقباد یاکیده در نخستین جشنواره واژه آب در مدارس ابتدایی استان بوشهر با بیان اینکه این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب برگزار می‌شود اظهار داشت: در این جشنواره 2 هزار دانش‌آموز مقطع ابتدایی بیش از پیش با آب و راه‌های مصرف بهینه آن آشنا می‌شوند.
وی فرهنگ سازی  در همه عرصه‌ها را مهم‌ترین راهکار برای تحقق اهداف دانست و تصریح کرد: آب نخستین واژه است که دانش آموزان یاد می‌گیرند و ارائه آموزش صحیح مصرف باید از دوران کودکی به دانش آموزان آموزش داده شود.
مدیرعامل آبفای استان بوشهر با اشاره به بحران خشکسالی و کاهش بارندگی بر ضرورت مصرف بهینه آب تاکید کرد و افزود: با توجه به جایگاه و اهمیت آب در محیط‌ زیست و محدودیت‌های منابع آبی، استمرار پدیده خشکسالی  و کاهش نزولات جوی، فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب امری ضروری است.
 یاکیده با بیان اینکه منابع تامین آب آشامیدنی استان بوشهر وابسته به استان‌های همجوار است گفت: بیش از 90 درصد مصرف آب استان بوشهر از کهکیلویه و بویراحمد و کازرون در استان فارس تامین می‌شود که با هزینه بالا وارد خطوط انتقال این استان می‌شود.
وی با بیان اینکه مصرف آب در استان بوشهر بالای استاندارد  است و بیش از 1.8 برابر الگوی تعیین شده مصرف می‌کنند خاطر نشان کرد:  سرانه مصرف آب در کشور 119 لیتر تعیین شده و این در حالی است که مصرف سرانه آب آشامیدنی استان بوشهر بیش از 230 لیتر است.
مدیرعامل شرکت آبفای استان بوشهر یکی از نگرانی‌ها و مشکلات استان بوشهر در بحران کم‌آبی درست مصرف کردن دانست و تصریح کرد: اگر درست مصرف کردن در دستور کار خانوارهای استان بوشهر قرار بگیرد مشکل کم‌آبی برطرف می‌شود.
یاکیده بوشهر و دشتستان را بیشترین مشکل کم‌آبی در استان بوشهر دانست و تاکید کرد: فرهنگ سازی مصرف بهینه آب باید در دستور کار مشترکان قرار بگیرد تا با اجرای طرح‌های تدوین شده این مشکل برطرف شود.
وی با اشاره به نقش مهم برگزاری جشنواره واژه آب در استان بوشهر خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت تداوم آموزش و فرهنگ سازی در خصوص اصلاح مصرف بهینه آب و تبیین راهکارهای صحیح مصرف آب در بین کودکان، خانواده‌ها و مربیان امسال این جشنواره در مدارس مقاطع ابتدایی دخترانه و پسرانه استان برگزار می‌شود و دانش‌آموزان همراه برنامه‌های شاد و متنوع با فرهنگ مصرف درست آب آشنا می‌شوند.