سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

سد تنگ ارم دشتستان با ۹۰ درصد پیشرفت امسال به بهره‌برداری می‌رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

سد تنگ ارم دشتستان با ۹۰ درصد پیشرفت امسال به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر گفت: سد تنگ ارم دشتستان که نقش مهمی در تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای بخش ارم دارد دارای بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و امسال افتتاح می‌شود.

سد تنگ ارم دشتستان با ۹۰ درصد پیشرفت امسال به بهره‌برداری می‌رسد

 

روح‌الله طاهریان‌پوردر بررسی وضعیت آب بخش ارم دشتستان با بیان اینکه منطقه تنگ ارم دشتستان دارای وضعیت نامطلوب آب‌رسانی است، اظهار داشت: شهرها و روستاهای منطقه ارم دشتستان از وضعیت بحرانی آب برخوردار است که برای حل مشکلات این مناطق طرح‌های مهمی تدوین و اجرایی می‌شود.
وی از اجرای خط انتقال آب در روستاهای بخش ارم دشتستان خبرداد و خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته آبرسانی به روستاهای بخش ارم دشتستان  با ایجاد خط انتقال آب صورت می‌گیرد.
مدیرعامل آبفار استان بوشهر با بیان اینکه تامین آب روستاهای بخش ارم از محل سد تنگ ارم انجام می‌شود افزود: طرح آبرسانی از طریق سد تنگ ارم به شهر تنگ ارم و روستاهای این بخش در شهرستان دشتستان در آینده‌ای اجرا می‌شود.
طاهریان‌پور با بیان اینکه خط انتقال آب این طرح 100 میلیارد ریال برآورد شده گفت: برای اجرای خط انتقال آب به منطقه بخش ارم دشتستان 100 میلیارد ریال اعتبار برآورد شده که امسال 15 میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.
وی سد تنگ ارم از سدهای بسیار مهم برای دشتستان دانست و خاطر نشان کرد: سد تنگ ارم دشتستان تاکنون بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در حال مراحل پایانی است. براساس برنامه‌ریزی انجام شده سد تنگ ارم دشتستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.