جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

سد تنگ‌ارم دشتستان امسال آب‌گیری می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سد تنگ‌ارم دشتستان امسال آب‌گیری می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت:برای تامین آب آشامیدنی مناطق کوهستانی دشتستان پروژه سد تنگ‌ارم روند تکمیل طی می‌کند بگونه‌ای که امسال آب‌گیری می‌شود.

سد تنگ‌ارم دشتستان امسال آب‌گیری می‌شود

 

 شاهپور رجایی در نشست بررسی مشکلات آب آشامیدنی استان بوشهر با بیان اینکه برای تامین آب آشامیدنی ساخت سدهای کوچک در دستور کار قرار دارد اظهار داشت: با توجه به اینکه استان بوشهر برای تامین آب آشامیدنی به دیگر استان‌ها وابسته است برای حل مشکلات آبرسانی نقاط محروم و دور افتاده طرح سدسازی کوچک در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه شهرها و روستاهای منطقه ارم دشتستان از وضعیت بحرانی آب برخوردار است افزود: برای حل مشکلات این مناطق طرح‌های مهمی تدوین و اجرایی می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهراز اجرای سد تنگ‌ارم دشتستان خبرداد و با بیان اینکه این سد پیشرفت فیزیکی 98 درصد دارد خاطر نشان کرد:برای تامین آب آشامیدنی مناطق کوهستانی دشتستان پروژه سد تنگ‌ارم روند تکمیل طی می‌کند بگونه‌ای که امسال آب‌گیری می‌شود.
رجایی با اشاره به اجرای خط انتقال آب از سد تنگ‌ارم به روستاها و شهرهای کوهستانی دشتستان خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته آبرسانی به روستاهای بخش ارم دشتستان  با ایجاد خط انتقال آب صورت می‌گیرد.
وی با تاکید بر شناسایی ظرفیت آب آشامیدنی مناطق برای تامین آب آنها بیان کرد: برای تحقق این مهم منابع محلی از جمله رودخانه‌ها شناسایی شده که با تکمیل طرح‌های مطالعاتی در مرحله اجرا قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به اجرایی شدن دو سد باغان و دشت پلنگ در شهرستان دشتی افزود: با پیگیری‌های انجام شده این دو سد برای دریافت فینانس خارجی در دستور کار دولت قرار گرفته که با انتخاب پیمانکار این پروژه‌ها اجرایی می‌شود.
رجایی با تاکید بر توجه به مدیریت مصرف افزود: تنها راه نجات برای مقابله با بحران کم‌آبی مدیریت مصرف مشترکان است که باید در این عرصه فرهنگ سازی شود.
وی با تاکید بر توجه به ظرفیت دریا برای تامین آب آشامیدنی تصریح کرد: اگر از ظرفیت دریا برای تامین آب آشامیدنی با ایجاد تاسیسات آب شیرین‌کن استفاد نشود با محدودیت مواجه می‌شویم که بایدبرای اجرایی این مهم تسریع شود.