سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

سخنان علی دارابی معاون امور استانها در مورد جشنواره تولیدات مراکز - نمایش محتوای خبر

 

 

سخنان علی دارابی معاون امور استانها در مورد جشنواره تولیدات مراکز

سخنان علی دارابی معاون امور استانها در مورد جشنواره تولیدات مراکز

علی دارابی نوزدهمین جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استانها را باید فراگیرترین و ایرانی ترین جشنواره کشور برشمرد.جشنواره مراکز استانها از آن جهت که فقط آثار و تولیدات استان ها و شهرستانها را برای رقابت می پذیرد شاهد آثار غیر ایرانی نیستیم. یک جشنواره اصیل ایرانی است. بیش از 1000 اثر از میان هزاران کار که امتیازی بالای هفتاد و پنج از 100 را گرفته اند  در معرض قضاوت و داوری بیش از 60 نفر از داوران که همگی از صاحب نظران – استادان و مدیران باتجربه هستند قرار گرفته است. معاونت امور استانها در دوره ریاست دکتر علی عسکری برنامه ها و اولویتهایی را مدنظر قرار دارد که فعال کردن بخش جشنواره و برگزاری آن از نخستین گامهای این برنامه ها بوده است.

1-hd شدن شبکه تلویزیونی استان برای ارتقای کیفیت تصاویر

2- تصویری شدن رادیو استانها برای بهتر شنیدن رادیو و دیده شدن رادیو در قابت با سایر رسانه ها

3- سه نهضت و حرکت جهادی و فراگیر برای ساخت و تولید پویانمایی انیمیشن – فیلم های تلویزیونی و مجموعه های نمایشی و مستند و ساخت سریال 300 قسمتی از جمله این کارهاست

4- اتخادذ تمهیدات لازم برای راه اندازی رادیو زیارت در راستای ارتقای فرهنگ و آداب زیارت و معرفی اماکن زیارتی برای مردم را باید از دیگر اولویت های معاونت در دوره جدید برشمرد

دارابی از جشنواره به عنوان کارگاهی بزرگ برای انتقال تجارب – همدلی و همنوایی برنامه سازان و هنرمندان – تلاش برای استاندارد سازی تولیدات –ایجاد فضای رقابتی سالم و با نشاط – فراهم ساختن بستری برای بروز خلاقیتها و استعدادهای نو و رویش های جدید هنری یاد کنیم صدا و سیمای مرکز استانها به مثابه سازمان دوم رسانه ملی است بیش از 70 شبکه تلویزیونی و رادیویی ثروت ملی کشور هستند اکثریت ملت ایران که در روستاهها –بخش ها –شهرها – شهرستانها و استان ها سکونت دارند با این شبکه ها زندگی می کنند ،تعلق خاطر دارند و آن را عضوی از خانواده خود می دانند.

جشنواره تولیدات مراکز استانها که هر سال در یک استان با مشارکت استانداری –نهادها و دستگاههای استانی برگزار می شود فرصتی است که تصویری روشن از استان و مطالبات آن و نیز راهکارهای کمک را ارائه می کند.

علی دارابی همچنین در جلسه شورای مدیران صدا و سیما مرکز خوزستان با اشاره به محتوای تولید برنامه ها افزود: صدا و سیما باید به سمت کارهای امید افرین برود و از تزریق روحیه و ناامیدی به شدت ممانعت کند . وی با اشاره به اینکه رسانه چشمان بینای جامعه است و درکنار بیان مشکلات ،خدمات دستگاههای مختلف را به تصویر بکشد اظهار داشت : در حوزه تلویزیون ، hd شدن همه شبکه های استانی و سیگنال رسانی به همه نقاط کشور از جمله اقدامات مهم سازمان است اما کار بزرگ دیگر ، ایجاد امکان دریافت همه شبکه  های استانی از طریق گیرنده های معمولی است که در دست اجرا است.

معاون امور استانهای سازمان صدا و سیما با بیان اینکه انیمیشن کارهای نمایشی و کارهای مستند از برنامه های فراوری سازمان است ادامه داد : تصویری کردن رادیو مراکز از جمله اقدامات بسیار مهم دیگر سازمان است که امکان جدیدی در حوزه جذب مخاطب و تنوع در برنامه سازی است.