جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

ستاد فرماندهی و پشتیبانی مدیریت سیلاب در بوشهر تشکیل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

ستاد فرماندهی و پشتیبانی مدیریت سیلاب در بوشهر تشکیل شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر بارش باران شدید، برای جلوگیری از بروز خسارت‌های احتمالی ستاد فرماندهی و پشتیبانی مدیریت سیلاب در بوشهر تشکیل شد.

ستاد فرماندهی و پشتیبانی مدیریت سیلاب در بوشهر تشکیل شد

 

شاهپور رجایی در نشست ستاد مدیریت بحران آب منطقه‌ای بوشهر با اعلام آماده‌باش بودن نیروهای این شرکت برای پیشگیری از بروز خسارت در پی پیش بینی وقوع سیل در استان بوشهر اظهار داشت: ‌آب منطقه‌ای استان بوشهر در پی اعلام اداره‌کل هواشناسی و ستاد بحران استان مبنی بر وقوع سیل، به حالت آماده باش در آمده است.
وی با بیان اینکه ستاد فرماندهی و پشتیبانی مدیریت سیلاب در بوشهر تشکیل شده است، تصریح کرد: در راستای تشکیل سومین جلسه ستادملی فرماندهی و مدیریت سیلاب وزارت نیرو و برای جلوگیری از بروز خسارت‌های احتمالی در پیش بینی‌ بروز بارندگی‌های شدید، ستاد فرماندهی و پشتیبانی مدیریت سیلاب در شرکت آب منطقه‌ای بوشهر تشکیل شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر هدف از تشکیل این ستاد را تشریح نظام‌نامه مدیریت سیلاب و آشنایی اعضا با وظایف دانست و تاکید کرد:بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان بوشهر مبنی بر بارش شدید در استان بوشهر تا اواخر هفته جاری  پیش بینی می‌شود چشمه‌ها و رودخانه‌های فصلی و دائم استان بوشهر بارش وسیع و قابل توجهی در خود جای دهند.
رجایی با تاکید بر تهیه گزارش تحلیلی از تاسیسات آبی استان بوشهر خاطرنشان کرد: بازدید از سدها، بندها‌، شبکه‌ها، سازه‌های آبی و کنترل موارد سازه‌ای، ایمن سازی کارگاه‌های پروژه‌ها و کنترل آنها، شناسایی مناطق آسیب‌پذیر و پر خطر در مسیر رودخانه‌ها و پل‌ها باید مورد توجه و بررسی کارشناسان آب منطقه‌ای استان بوشهر قرار داشته باشد.
وی تاکید کرد: شناسایی و مشخص‌کردن نقاطی که در اثر سیلاب‌های 25 ساله و بالاتر تحت تاثیر قرار می‌گیرند و نیز سازه‌های تقاطعی آسیب پذیر در شهرستان‌های استان بوشهر مورد بازدید کارشناسان آب منطقه‌ای استان بوشهر قرار بگیرد.
رجایی خاطر‌نشان کرد: بانک اطلاعاتی تمامی کارگروه‌های مرتبط استانی اعم از اعضای  ستاد بحران استان، کارگروه سیل، کمیته پدافند غیر‌عامل و تمامی معاونان استاندار، فرمانداران، بخشداران و دیگر مسئولان تهیه و تدوین شده است.
مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر با تاکید بر فراهم‌شدن زیرساخت‌ها و امکانات زیر‌بنایی برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی تصریح کرد: استقرار ماشین آلات سبک و سنگین در کنار سازه‌ها و مکان‌های سیل‌خیز، تهیه و فراهم‌شدن تجهیزات ایمنی در نقاط سیل‌خیز  استان بوشهر مورد تاکید قرار دارد.
وی با تاکید بر رعایت ایمنی هم استانی‌ها در پی بروز باران شدید فردا افزود: در پی اعلام بارندگی سیل آسا در  استان بوشهر از هم استانی‌ها در شهرها، روستاها و مناطق عشایر نشین در خواست می‌شود با توجه احتمال طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی مسیل‌ها و اراضی، باغات ،معابر شهری و برخی جاده‌های استان، اقدامات ایمنی رعایت کرده و از تردد و قرار گرفتن در این مسیرها جدا خودداری  شود.